Spartak pobedio FMP u ABA ligi: Subotičani ukrotili "pantere" u "Dudovoj šumi"

14.10.2024 20:33
Košarkaši Spartaka i FMP-a, u meču ABA lige koji je pripao Subotičanima ABA liga/Photo: Spartak Office Shoes
Košarkaši Spartaka i FMP-a, u meču ABA lige koji je pripao Subotičanima

U zadnjem meču četvrtog kola AdmiralBet ABA lige, košarkaši Spartaka na svom parketu su bili bolji od FMP-a - 93:86 (26:19, 29:21, 20:21, 18:25), na radost sugrađana u punoj dvorani "Dudova šuma".

Subotičanima su rezultatski pripale prve dve četvrtine, a Beograđanima preostale, s tim da su "golubovi" imali prednost tokom najvećeg dela susreta, u kom su slavili drugu pobedu od početka regionalnog takmičenja 2024/25. I to vezanu.

Puleni Vlada Jovanovića vodili su s čak 27. poenom razlike u 27. minutu (70:49), ali je umalo uprskao stvar u finišu. Kada je na nešto više od minut i po do zadnjeg sudijskog zvižduka, Rebec imao priliku da trojkom spusti minus na pola koša... I promašio, što je bio početak zasluženog slavlja Spartaka.

Najefikasniji u redovima vojvođanskog sastava bio je Bolton sa 17 poena. Kod prestoničke ekipe po efikasnosti izdvojio Jovan Novak (18). Njemu i saigračima ovo je drugi poraz na Jadranu.