Rutinski trijumf SC Derbija: Zadar bez šansi u Podgorici

07.10.2024 20:45
Košarkaši SC Derbija su rutinski slavili protiv Zadra AdmiralBet ABa liga/SC Derby/Filip Roganović
Košarkaši SC Derbija su rutinski slavili protiv Zadra

Košarkaši SC Derbija su savladali Zadar 86:62 (19:15, 21:15, 24:18, 22:14) u poslednjoj utakmici trećeg kola AdmiralBet ABA lige.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Igor Drobnjak sa 17 poena, Zoran Nikolić je dodao 12, a Luka Bogavac 11. Sa druge strane je Vladimir Mihailović ubacio 19 poena, a pratili su ga Lovro Mazalin sa 14 i Amar Gegić sa 13.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i rano stekao prednost. Prvo osetnije vođsto je došlo sredinom prve četvrtine kada je ekipa iz Podgorice vezala sedam poena (17:10). Gosti su u nekoliko navrata uspevali da priđu na poen zaostatka, ali je u drugoj deonici tim Petra Mijovića zaigrao još bolje i pred odlazak na poluvreme otišao na dvocifrenu prednost.

Ekipa Zadra je do polovine trećeg perioda održavala jednocifreni zaostatak, ali je usledila serija Podgoričana 15:3 nakon čega je SC Derbi imao ogromnih +18. Jasno je bilo da domaćin ide ka novoj pobedi u regionalnom takmičenju, te je crnogorski klub rutinski priveo meč kraju i upisao drugi trijumf u ovoj sezoni.

SC Derbi sada zauzima - mesto u ABA ligi, dok je Zadar na - poziciji. Ekipa Petra Mijovića će u narednom kolu dočekati Partizan, dok će izabranici Danijela Jusupa biti domaćin protiv ekipe Budućnosti.