Krka vodila pa ispustila pobedu u Čačku: Borac slavio u ABA ligi

30.09.2024 21:49
Borac i Krka Admiralbet ABA liga/Borac Mozzart/Dusko Radisic
Borac i Krka

Košarkaši čačanskog Borca savladali su Krku u dvorani "kraj Morave" u 2. kolu AdmiralBet ABA lige, upisavši prvu pobedu u  takmičenju nakon poraza od Partizana na startu sezone - 80:71 (17:17, 20:23, 22:18, 21:13).

Posle, relativno, izjednačene prve tri četvrtine, čačanski tim dodao je gas na startu poslednje deonice, kada je mini serijom Pavićevića stekao prvu "osetniju prednost". Poveo je Borac 65:58, već tada najavivši kraj crne serije od pet poraza u nizu (računajući sva takmičenja).

Krka, koja je više od pola utakmice provela u vođstvu, zahvaljujući trojkama Čebašeka, uspela je još neko vreme da ostane konkurentna u Čačku, prišavši na posed zaostatka (66:69) sredinom poslednje deonice, ali nije uspela da izdrži visok kontinuitet do kraja.

Kada je bilo potrebno Čačani su odigrali baš onako kako se od njih očekuje i serijom 11:5 u režiji Smita, Boldvina i Pavićevića, sve dileme oko pitanja pobednika rešili su u poslednja tri minuta.

Najefikasniji u ekipi Borca bio je Dijante Boldvin sa 15 poena, dok je Đorđe Gagić dodao 13. Kod gostiju, najbolji je bio Jan Špan sa 14 poena.

Borac se trenutno nalazi na devetom mestu na tabeli regionalnog takmičenja sa tri boda, dok je Krka na 12. poziciji sa dva.

Košarkaši Borca će u narednom, trećem kolu ABA lige gostovati FMP-u, dok će Krka u Novom Mestu dočekati Spartak.