ABA liga

Tesan poraz novajlije na startu ABA lige: Ogroman broj izgubljenih lopti "pokosio" Spartak u Podgorici

26.09.2024 21:10
SC Derbi SC Derbi/Filip Filipović
SC Derbi

Premijernu utakmicu u ABA ligi košarkaši Spartaka iz Subotice odigrali su večeras u Podgorici, ali se nisu proslavili na startu nove sezone, pošto su izgubili od vrlo motivisanog SC Derbija, koji je do pobede stigao u samoj završnici rezultatom - 84:76 (20:24, 34:22, 13:14, 17:16).

Sve do poslednja dva minuta, novajlija u elitnom rangu bio je u rezultatskom egalu sa Podgoričanima, koji su tokom čitavog susreta održavali prednost bez većih problema (14 poena najveća razlika), da bi zahvaljujući sušnom periodu, pojedinim lošim odlukama u defanzivi, i, generalno, manjku ideja na ofanzivnom delu terena, prokockali šansu za preokret u samom finišu.

U najvažnijim trenucima utakmice, koju su obeležili visoki procenti šuta za dva poena Subotičana (68 odsto), uspeo je podgorički tim da ostane pribran, i preko Bogavca, Nila i Nikolića režira, ključnu, 8:0 seriju (nakon što je Spartak prišao na 76:76) za miran san i prvu pobedu u sezoni, dok je Spartak uprkos odličnoj roli Danijelsa (23p) ostao kratkih rukava.

Osim podatka da je u poslednja dva minuta ostao bez koša iz igre, Spartak se ne može pohvaliti ni činjenicom da je na ovom meču imao čak 17 izgubljenih lopti. To je rezultiralo u 25 lakih poena rivala, što je uz 23 primljena koša iz tranzicije, bilo možda previše i za klub jačeg renomea od subotičkog.

Naredni meč Spartak će odigrati protiv Partizana za tri dana pred svojim navijačima, dok će SC Derbi 1. oktobra gostovati Ciboni u Zagrebu.