Igokea slavila na debiju Boriše Simanića: Split ostao bez gasa u 4/4

21.09.2024 20:25
Košarkaši Igokee i Splita ABA liga/KK Split/Ivica Čavka
Košarkaši Igokee i Splita

Košarkaši Igokee pobedom su startovali novu sezonu u AdmiralBet ABA ligi, gde su večeras na vrelom gostujućem terenu savladali Split - 79:74 (14:14, 21:18, 24:31, 20:11).

Ključnu razliku ekipa iz Laktaša napravila je sredinom odlučujuće četvrtine, kada je na krilima sjajne timske igere i serije 13:0 došla nadomak dvocifrene prednosti (78:69), a ujedno i najveće na utakmici.

Uprkos, generalno, dobroj igri Splićana, koji su preko Šortera imali odlične momente u trećoj deonici (31:24), sušni period od pet minuta bez koša iz igre u poslednjoj četvrtini, skupo je koštao hrvatski tim.

Iako je Igokea dopustila čak 19 (?!) ofanzivnih skokova rivalu, zahvaljujući čvrstoj odbrani i fenomenalnim procentima iz igre (22/28 za dva, 7/17 trojke), ekipa iz Laktaša uspela je da nadomesti neke greške sa terena kada je bilo najpotrebnije i na kraju dođe do zaslužene pobede u legendarnoj dvorani "Krešimir Ćosić".

Valja napomenuti da je na ovoj utakmici prvi zvaničan debi posle katastrofalne povrede na SP imao srpski reprezentativac Boriša Simanić.  Momak koji je zbog nacionalnog dresa ostao bez bubrega na Mundobasketu, dobio je šansu kao starter, a nakon godinu dana pauze, vratio se košarci u velikom stilu, pomogavši novoj ekipi da dođe do pobede u Splitu sa 10 poena i četiri skoka.

Isto toliko koševa ubacio je i veteran Dragan Milosavljević, dok je listu strelaca hrvatskog tima predvodio pomenuti Šenon Šorter sa 17 poena.