Iznenađenje u Železniku: FMP savladao Budućnost na krilima Alekse Stepanovića

21.03.2024 20:10
Košarkaš FMP-a, Aleksa Stepanovića AdmiralBet ABA liga/FMP Meridian/Ivica Veselinov
Košarkaš FMP-a, Aleksa Stepanovića

Košarkaši FMP-a su savladali Budućnost 84:76 (21:14, 17:24, 26:14, 20:24) u prvoj utakmici 24. kola AdmiralBet ABA lige. "Panteri" su ovim trijumfom stigli na korak do osiguranog opstanka.

Nakon pogođene trojke Podgoričana u prvom minutu meča, FMP je odgovorio serijom 12-3, a nakon uvodnih 10 minuta je imao sedam poena prednosti. Ipak, kvalitetna ekipa Budućnosti je odigrala odličnu drugu četvrtinu, te se na poluvreme otišlo bez pobednika (38:38).

Prelmni trenuci meča su se odigrali u trećem periodu. FMP je primio tek 14 poena, a ubaci čak 26 i tako sa velikom prednošću ušao u završnu deonicu. Crnogorski tim je uspeo da na dva minuta do kraja priđe na šest poena zaostatka, ali su "panteri" odgovorili sa dve trojke i rešili pitanje pobednika.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Aleksa Stepanovič sa 30 poena, a pratio ga je Ranko Simović sa 21. Mekinli Rajt se istakao u gostujućem timu sa 30 poena, dok je jedini dvocifren uz njega bio Jogi Ferel sa 11.