ABA liga

Drama u "Topolici" i pobeda Mornara: Bitan trijumf Barana u borbi za opstanak

15.03.2024 20:07
Košarkaši Mornara su upisali izuzetno važnu pobedu u borbi za opstanak u ABA ligi AdmiralBet ABA liga /Mornar/Media Pro

Košarkaši Mornara su slavili protiv Igokee 86:84 (20:17, 19:17, 18:28, 29:22) na otvaranju 23. kola AdmiralBet ABA lige. Bila je ovo izuzetno bitna pobeda za Barane u borbi za opstanak koji sada imaju trijumf više od poslednjeplasirane Krke.

Domaćin je mnogo bolje otvorio meč i nakon 10 minuta igre imao tri poena prednosti. Gosti iz Laktaša su u drugoj deonici uspeli na kratko da stignu do vođstva, ali je usledilia serija Mornara, te su Barani vodili na poluvremenu (+5).

U trećem periodu se igralo koš za koš sve do polovine četvrtine. Onda je Igokea zategla odbranu, primila osam i ubacila čak 17 poena za vođstvo na ulazu u odlučujuću četvrtinu. Ponovo je usledio pad u igri izabranika Vladimira Jovanovića. Crnogorski tim je otvorio poslednju deonicu serijom 13:3. Međutim, ni tada Mornar nije mogao da prelomi meč.

Vezani poeni Igokee doneli su poptuno egal u završna dva minuta utakmice. Imali su gosti napad za vođstvo koji nisu iskoristili, usledio je faul, a Aleksandar Bursać je bio polovičan sa linije penala i odveo tako Mornar na +2. Na drugoj strani je fauliran Kosta Kondić koji je pogodio oba slobodna bacanja, te su Barani imali napad za pobedu na šest sekundi do kraja. Markus Luis je krenuo na prodor i promašio, ali je na zakucavanje naleteo Uroš Luković i doneo trijumf Mornaru.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Markus Veders sa 20 poena, a pratili sz ga  Uroš Luković sa 17, Andrija Gavrilović sa 13 i Anatebija Voler sa 12.. U gostujućem timu je Nikola Marić upisao 18 poena, Marko Jošilo 15, Kondić 14 i Dragan Milosavljević 12.