Košarkaški klub Partizan izneće na predstojećoj Skupštini ABA lige zahtev da srpske sudije ne dele pravdu na njihovim mečevima tokom plej-ofa regionalnog takmičenja, saopštio je "Mocart sport."
Podsetimo, Skupština je zakazana za 12. mart, kada će se glasati o ulasku Dubaija u ABA ligu, kao i o ostalim stavkama koje se budu našle na dnevnom redu. A, među njima biće i zahtev Partizana.
Crno-beli bili su nezadovoljni suđenjem posle finala Kupa Radivoja Koraća, kada je Željko Obradović "uperio prst" u arbitre Vladimira Jevtovića, Stefana Ćalića i Aleksandra Mijovića.
Poslednje dve sudije dele pravdu u ABA ligi, pa se donekle i očekuje da ne budu pozvani za utakmice Partizana. A, ukoliko njihov zahtev prođe na Skupštini, crno-beli mogu da "biraju" između 14 sudija iz Hrvatske, 10 iz Slovenije, sedam iz Crne Gore i četiri iz Severne Makedonije.
Ostavite komentar