Prva pobeda Kanađanki na Mundijalu, nazire se druga runda takmičenja

26.07.2023 17:50
Prva pobeda Kanađanki na Mundijalu, nazire se druga runda takmičenja Guliver

Najbolje fudbalerke Kanade ostvarile su prvu pobedu od početka Svetskog prvenstva u Australiji i Novom Zelandu, pošto su u utakmici drugog kola savladale odgovarajući tim Republike Irske - 2:1 (1:1).

Sa Nigerijom su podelile "plen", u meču bez golova, dok su danas ekspresno otišle u rezultatski minus, pa ga anulirale krajem prvog i početkom drugog poluvremena. Irkinje su povede preko Kejti MekKejb, već u 4. minutu, a prednost su izgubile autogolom Megan Konoli (45+5), da bi im Adrijana Leon (53) ugasila svaku nadu u preokret.

Posle ovog meča Kanađanke imaju četiri boda i drže prvo mesto u B grupi, Australija im diše za vratom (3) i ima priliku da sutra protiv Nigerije, eventualnim trijumfom, obezbedi plasman u eliminacionu rundu šampionata.

Nigerijke imaju samo bod, dok Republika Irska, s nulom na kontu, stoji prikovana za dno tabele.