21.07.2023 15:29
Španija ubedljiva, Švajcarska sigurna, došla i prva "nula" na Svetskom prvenstvu Tanjug/AP Photo/John Cowpland

Na Svetskom prvenstvu za žene, koje zajedno organizuju Australija i Novi Zeland, odigrane su još tri utakmice.

Duelom između Filipina i Švajcarske kompletirano je 1. kolu u Grupi A, a nakon što je Novi Zeland bio bolji od Norveške 1:0, Švajcarska je savladala Filipine 2:0. Golove za evropsku selekciju postigle su Ramona Bošman u 45. i Seraina Pubel u 64. minutu.

U Grupi B odigrana je prva utakmica na šampionatu bez golova, a akteri su bili Nigerija i Kanada.

Reprezentacija Španije odigrala je sigurnu utakmicu protiv Kostarike u Grupi C, upisavši ubedljiv trijumf 3:0. Meč u Velingtonu bio je rešen za svega šest minuta, jer su reprezentativke sa Iberijskog poluostrva uspele da u periodu od 21. do 27. minuta postignu sva tri gola. Seriju je autogolom otvorila Del Kampo, Bonmati je samo dva minuta kasnije povisila na 2:0, a konačan rezultat je postavila Gonzales.

U noći između petka i subote na programu su još četiri meča, kada će snage odmeriti Zamija i Japan u Grupi C, odnosno Engleska – Haiti i Danska – Kina u Grupi D, kao i Sjedinjene Američke Države – Vijetnam u Grupi E.