
pre 1 sat 23: 52
Bodo Glimt kroz penal dramu do polufinala Lige Evrope: Lacio imao prolaz u "džepu", pa ispao
Norveški tim kroz Tantalove muke obezbedio sebi još najmanje jedan dvomeč u drugom po jačini UEFA takmičenju.
Fudbalska reprezentativka Srbije Dina Blagojević rekla je da joj je drago što je Srbija domaćin u prva dva meča na startu grupe B3 Lige nacija i pozvala navijače da dođu i podrže državni tim u utakmicama protiv Finske i Belorusije.
Srbija u petak od 18 časova dočekuje Finsku u Staroj Pazovi, a četiri dana kasnije će na istom mestu biti domaćin Belorusiji.
"Drago mi je što smo domaćini u prva dva meča na startu Lige nacija. Finska je jak rival, favorit u našoj grupi, ali dobro se pripremamo, veoma smo fokusirane na taj prvi meč. Verujem u novi stručni štab, verujem u ekipu i nadam se dobrom epilogu protiv Finske i četiri dana kasnije kada nam je rival Belorusija", izjavila je Blagojević, a prenosi sajt Fudbalskog saveza Srbije (FSS).
Sara Stokić ima iskustvo u radu sa novom selektorkom Lidijom Stojkanović.
"Dobro se poznajemo, iza nas su dve godine rada u omladinskoj selekciji i kao kruna odličan rezultat ostvaren na Prvenstvu Evrope u Litvaniji. Poznajem dobro njen način rada i mislim da ćemo imati uspeha i sa najbljom reprezentacijom. Pred nama je šest utakmica u Ligi nacija koje će nam dobro poslužiti za ono najvažnije, a to su kvalifikacije za Prvenstvo sveta u Brazilu. Fokus je prvo Liga nacija, cilj nam je prvo mesto i tako se pripremamo. Finska je prvi rival, sve skandinavske selekcije imaju dobru reputaciju, upoznate smo sa njihovim vrlinama i manama. Očekuje nas jaka i zahtevna utakmica", rekla je Stokić za sajt FSS.
Srbija u grupi B3 Lige nacija igra protiv Finske, Belorusije i Mađarske.
Pobednik grupe će direktno u A ligu nacija, drugoplasirana selekcija u plej-of za plasman u A Ligu nacija, trećeplasirana u baraž za opstanak u B ligi nacija, a poslednjeplasirana direktno u C Ligu nacija.
Dončićev odlazak bio je najveći test za tim otkako su milijarderka Miriam Adelson i njena porodica kupili kontrolu nad timom pre više od godinu dana od Marka Cubana, s kojim se nisu konsultovali oko ovog transfera.
Potezom koji iznova potvrđuje rastući trend sportskih investicija među aktivnim i bivšim profesionalnim sportistima, Modrić je postao manjinski suvlasnik engleskog kluba Swansea City AFC.
Kada su FIFA i organizatori objavili da će Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026. godine prvi put biti održano u tri zemlje - Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku - to je predstavljeno kao trijumf regionalne saradnje i globalne vizije.
Ovaj model podrazumeva da jedna pravna ili fizička osoba - najčešće korporacija, fond ili konzorcijum - poseduje više profesionalnih klubova, često u različitim ligama, državama pa čak i kontinentima
Gotovo polovina muškaraca uzrasta od 18 do 49 godina kladilo se na sport putem interneta.
08.04.2025 22: 48
Izabranice Lidije Stojkanović nastavile sa sjajnim igrama i rezultatima u B diviziji.
08.04.2025 10: 10
Meč se igra na neutralnom terenu sa veštačkom podlogom u Novari. Reprezentativke Srbije došle su u Italiju u sjajnom raspoloženju, posle važne pobede u Đeru protiv Mađarske.
01.04.2025 12: 10
Najbolja ženska fudbalska reprezentacija Srbije započela je pripreme pred dva nova ispita u okviru Lige nacija protiv Mađarke (4. april) i Belorusije (8. april).
25.03.2025 11: 45
Modrić nije šutirao penale u Parizu jer ga je Zlatko Dalić izveo iz igre u regularnom toku utakmice. Sad je postalo jasno da iskusni kapiten Hrvatske u razmaku od tri dana ne može da odigra dve fizički zahtevne utakmice.
pre 1 sat 23: 52
Norveški tim kroz Tantalove muke obezbedio sebi još najmanje jedan dvomeč u drugom po jačini UEFA takmičenju.
pre 1 sat 23: 45
U polufinalu Lige Evrope Mančester junajted će igrati protiv Atletik Bilbaa. dok će Totenhemu rival biti Bodo/Glimt
pre 1 sat 23: 05
Statistika je bila na strani domaćih, imao je Ajntraht veći posed, uputio je čak 14 šuteva, klub iz Londona 12, od toga tri su išla u okvir gola, a jedna je završio u mreži.
pre 2 sata 22: 59
Fudbaleri Čelsija poraženi su na domaćem terenu od Legije iz Varšave rezultatom 1:2 (1:1) u revanš meču četvrtfinala Lige konferencije, ali je usled pobede od 3:0 u Poljskoj, prošao dalje.
Ostavite komentar