Fudbaleri Real Madrida prošli su u finale Kupa kralja, pošto su u revanš meču polufinala turnira uspeli da odigraju nerešeno sa Real Sosijedadom na domaćem terenu, i tako sa ukupnih 5:4 (1:0, 4:4) nastavili takmičenje.
Trener fudbalera Vojvodine Miroslav Tanjga izjavio je danas pred meč protiv Radničkog da njegova ekipa ima kadrovske probleme, ali da mora da pronađe način da prođe u polufinale Kupa Srbije.
Crveno-beli su imali prvu priliku na meču već u trećem minutu, kada je kontranapad povukao Sremčević, ali posle njegovog pasa Stojković nije uspeo da uputi šut ka golu protivnika sa deset metara. Gosti iz Nemačke su poveli iz prve prave prilike na meču, a strelac je bio Bujupi.
Jovanović je u 11. minutu utakmice imao atraktivan solo prodor, a zatim posle efektnog driblinga "punom" gađao bliži ugao gola nemačke ekipe, ali je bio umalo neprecizan. Pritisak ekipe Nenada Milijaša je bio sve veći kako je vreme odmicalo.
U 17. minutu prvog poluvremena je Tošić sa levog boka sjajno centaršutem proigrao Đorđevića, koji je odmah uputio volej udarac, ali je njegov pokušaj završio pored leve stative gola koji brani Helstern. Sremčević je u 23. minutu utakmice prvobitno grudima zadržao loptu, a potom i šutirao unutrašnjim delom kopačke sa 20 metara udaljenosti, ali je usled nedostatka sportske sreće pogodio samo spoljni deo stative gola gostiju. Nastavio je Jovanović da se poigrava sa protivničkom odbranom, ovog puta nakon kornera Zvezde u 31. minutu.
FK Crvena zvezda
Vasilije Kostov, fudbaler Crvene zvezde
Prvo je atraktivnim driblingom "izbacio" iz igre protivničke defanzivce, a potom je poslao centaršut koji je Helstern uspeo da uhvati. Ponovo su crveno-beli pretili u 34. minutu preko Sremčevića, koji je šutirao glavom posle centaršuta Stojkovića, ali je njegov udarac odbranio Helstern, a potom je i pokušaj Tošića izblokiran. Šljivić je takođe bio pretnja po gol nemačke ekipe u 38. minutu, kada je šutirao jačom - desnom nogom sa distance, ali se razbranio Helstern, te je i udarac kapitena Crvene zvezde uspeo da zaustavi.
Početak drugog dela igre je obeležio veliki pritisak i terenska inicijativa izabranika Nenada Milijaša. Pretežno su to bili napadi preko bokova, u kojima su se brzinom isticali Stojković, Đorđević i Đurić. Konačno su crveno-beli stigli do pogotka u 60. minutu i to kakvog! Strelac je bio Vasilije Kostov, koji je posle pomoćne igre nakon kornera dobio loptu od Jovanovića, a potom šutirao levom nogom sa dvadesetak metara, te o prečku zatresao mrežu nemačke ekipe.
Pritiskali su crveno-beli protivnika, te su stvarali pregršt prilika. Kostov je u finišu utakmice još jednom raspalio sa distance, ali je njegov udarac otišao tik pored leve stative. Rezervista Gaštarov je u 89. minutu posle sjajnog prodora po desnom boku uposlio Kostova, a udarac Zvezdinog veziste sa ivice šesnaesterca je završio preko gola
Crvena zvezda - Štutgart 1:1 (0:1)
Stadion: "Teren Omladinske škole Crvene zvezde".
Sudija: Helgi Mikel Jonason (Island).
Strelci: Kostov u 60. minutu za Crvenu zvezdu, a Bujupi u 5. minutu za Štutgart.
"Cela ekipa je odigrala dobru utakmicu i dala sve od sebe, još jednom smo pokazali da možemo da igramo sa najboljim ekipama, te ne samo to, već i da osvojimo bodove", rekao je mladi fudbaler crveno-belih.
Fudbaleri Real Madrida prošli su u finale Kupa kralja, pošto su u revanš meču polufinala turnira uspeli da odigraju nerešeno sa Real Sosijedadom na domaćem terenu, i tako sa ukupnih 5:4 (1:0, 4:4) nastavili takmičenje.
Trener fudbalera Vojvodine Miroslav Tanjga izjavio je danas pred meč protiv Radničkog da njegova ekipa ima kadrovske probleme, ali da mora da pronađe način da prođe u polufinale Kupa Srbije.
Trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević izjavio je danas pred utakmicu četvrtfinala Kupa Srbije da Novi Pazar igra dobro i da crveno-belima neće biti lako.
Fudbaleri Partizana žele da prekinu dugogodišnji post bez osvojenih trofeja, a kako im je titula šampiona Srbije nedostižna crno-beli su sve adute stavili na Kup Srbije, gde u u sredu od 17.30 časova (TV Arena 1 Premium) na svom terenu dočekuju ekipu TSC.
Dok većina evropskih klubova tek eksperimentiše s digitalnim alatima, španski prvoligaš već koristi generativnu veštačku inteligenciju kako bi transformisao način na koji identifikuje fudbalske talente.
Konzorcijum koji uključuje suosnivača STG Partnersa, Billa Chisholma, postigao je dogovor o kupovini NBA tima Boston Celtics za 6,1 milijardu dolara. Ova akvizicija predstavlja najveći posao u istoriji NBA lige, nadmašujući procenjenu vrednost od četiri milijarde dolara postignutu 2022, kada je Mat Ishbia sklopio dogovor za kupovinu Phoenix Sunsa.
Pomenuti igrač je ponikao u omladinskim selekcijama Bajerna, a od 2021. do 2023. je igrao za Hofenhajm. On je 2023. prešao u Štutgart, a za ovaj klub je odigrao 64 utakmice i postigao je tri gola
Fudbaleri Real Madrida prošli su u finale Kupa kralja, pošto su u revanš meču polufinala turnira uspeli da odigraju nerešeno sa Real Sosijedadom na domaćem terenu, i tako sa ukupnih 5:4 (1:0, 4:4) nastavili takmičenje.
Ostavite komentar