Magija Mesija na Monumentalu! Uz het-trik i dve asistencije kapiten Argentine srušio Boliviju

16.10.2024 08:00
Lionel Mesi, najbolji igrač sveta Profimedia
Lionel Mesi, najbolji igrač sveta

Još jedno faantastićno veče Lionela Mesija. Magija u njegovim kopačkama još uvek dobro radi, iako su već uveliko na sceni neki "novi fudbalski klinci".

U kvalifikacijama za SP, Argentna je pred domaćim navjačima, ubedljivo savladala Boliviju, a het-trik je postigao upravo Mesi.

Na Monumentalu igla nje imala gde da padne, a ovacije kapitenu nisu prestajale od dpodlednjeg minuta meča. Tri gola i dve asistencije Mesija u pobedi nad Bolivijom 6:0 u kvalifikacijama za Mondijal 2026. dovoljno za potpuno "ludilo" na tribinama. U 21. pobedi na 26 utakmica na Monumentalu, Mesi je seriju golova otvorio u 19. minutu, posle dodavanja Lautara Martineza.

Pomenutom igraču "vratio" je asistenciju u 43. minutu,da bi tri minuta kaasnije, kao na tacni usposlio i Hulijana Alvarez.
Kada se umorio od asistencija, na red su došli golovi. Desetim het-trikom u dresu Argentiine, Mesi je završio "čarobno" veče pred domaćim navijačima.

Ujedno kaapiten "gaučosa" stigao je i do 112 gola u dresu reprezentacije, a samo Kristijano Ronaldo sada ima više pogodka od njega 133.
Nema sumnje da će se Mesi potruditi da stigne i "večitog" rivala.