(UŽIVO) UEFA Liga nacija Španija - Srbija: Crveni za Pavlovića, pa gol Baene za 3:0

15.10.2024 22:02
Nikola Milenković, vodi veliku borbu sa igračima Španije MN Press
Nikola Milenković, vodi veliku borbu sa igračima Španije

Mnogi su Srbiju otpisali u prvoj ovosezonskoj utakmici Lige nacija protiv Španije. Bez Vlahovića, Mitrovića, Sergeja Milinkovića Savića, "orlovima" je bila namenjena sudbina gubitnika, samo je bilo pitanje koliko će Predrag Rajković primiti golova.

Ipak, odigrala je Srbija možda i najbolji meč protiv prvaka Evrope na stadionu "Rajko Mitić" i pokazala da ova generacija nije bez kvaliteta.

U odnosu na septembarsku utakmicu, "orlovi" su jači za Aleksandra Mitrovića, dok su Španci oslabljeni ne igranjem najveće mlade zvezde svetskog fudbala Jamala. Sa prvobitnog spiska zbog povreda su otpali Feran Tores, Niko Vilijams, Dani Karvahal i Brajan Hil. Od ranije su povređeni Rodri i golman Unaj Simon.

Sa druge strane Stojković, je ostao bez Saše Lukića, dok su se Ivan Ilić i golman Vanja Milinković Savić, na startu priprema javili selektoru i odmah vratili u Torino na lečenje.

Inače, Španci se trenutno uzdaju u Alvara Moratu, saigrača naših Jovića i Pavlovića. U utakmici sa Danskom je iskusni napadač imao jednu izglednu priliku za gol, ali nije zatresao mrežu. De la Fuente od njega očekuje da radi ono što najbolje ume, a i navijači u Kordobi će mu dati sjajnu podršku.

Dueli naše zemlje i Španije kroz istoriju su bili izuzetno zanimljivi i uvek su nosili neku specifičnost. Jedan od antologijskih svakako je onaj odigran u osmini finala Mondijala u Italiji 26. juna 1990. godine u Veroni. Tada je centralna figura bio aktuelni selektor Srbije Dragan Stojković Piksi, koji je dva puta savladao legendarnog golmana Andonija Zubizaretu, golovima u 78. i 93. minutu, dok je pogodak za "furiju" postigao Hulio Salinas u 85. minutu.

U Kordobi večeras u Grupi 4 A Divizije UEFA Lige nacija, Srbija je spremna da napravi još jedno iznenađenje.

Španija - Srbija (1:0)

Strelci: /Laport 5, Morata 65, Baena 76/
Stadion: „Nuevo Arkanhel“
Sudija: Danijel Stefanski (Poljska). Žuti kartoni: Ojarzabal (Španija), Milenković, Mitrović. Crveni karton: Pavlović (Srbija)

ŠPANIJA (4-3-3): Raja, Poro /64. Merino/, Vivijan/81. Kurbasi/, Laport, Kukurelja, Merino, Subimendi, Ruiz /81,Garsija/, Ojarzabal, Morata /78.Saragosa/, Baena /78. Hoselu/.
SRBIJA (3-4-1-): Rajković, Eraković, Milenković, Pavlović, Nedeljković /64.Čumić/, N. Maksimović, Zdjelar /64. A.Maksimović/, Birmančević, Samardžić /46.Grujić/, Mitrović /78. Simić/, Joveljvić /46. Jović/.

22:27

83. minut: Španci drže loptu i prete Rajkoviću

Imaju vođstvo Španci, igraju odlično i konstantno prete Rajkoviću. Ipak, uspeo je srpski čuvar mreže da odbrani još jedan šut domaćih.

22:21

77. minut: Baena goooool 3:0

Posle slobodnog udarca, Španija je povela sa 3:0. Baena je bio strelac, fantastičan šut sa 17 metata.

22:18

75. minut: Crveni karton i za Pavlovića

I Strahinja Pavlović je prvo dobio žuti karton, a posle intervencije iz VAR sobe, Poljak je promenio odluku. Srpski defanzivac je dobio direktan crveni karton zbog prekršaja nad Ojarzabalom.

22:09

65. minut: Morata goooool

Fantastično je Ruiz uposlio Moratu, koji je ostao sam na šesnaest metara iskosa na desnoj strani. Usledio je precizan šut za 2:0.

22:07

64. minut: Menja ponovo Stojković

Ušli su u igru Maksimović i Čumić, izašli Zjelar i Nedeljković

22:07

63. minut: Velika šansa za Mitrovića

Posle proigravanja Koste Nedeljkovića, pokušao je Mitrović, ali je malo nedostajalo da lopta uđe u gol Španije

22:05

62. minut: Korner za Španiju

Napadaju Španci sa svih strana, Vivijan je šutirao, ali je siguran Rajković.

21:58

54. minut: Promašaj Morate

Pravda za Srbiju. Morata je uhvatio zalet, ali je šutnuo sa bele tačke visoko preko gola. Ostaje 1:0.

21:55

52. minut: Penal za Španiju

Penal za Španiju. Uklizao je Birmančević posle šuta Poroa, a sudija iz Poljske je pokazao na belu tačku, iako je bilo očigledno da srpski igrač nije imao gde da skloni ruku u padu.

21:53

49. minut: Morata ponovo preti

Izgubio je ravnotežu Eraković, Morata je pokušao iz okreta, ali nije bilo opasnosti po gol Srbije.

21:48

Ušli su u igru Grujić i Jović

Stojković je u svlačionici ostavio Joveljića i Samardžića, a na teren su ušli Grujić i Jović.

21:47

I srpski navijači u Kordobi

Reprezentacija Srbije ima podršku sa tribina. Na stadion u Kordobi stigli su i naši navijači. Podrška nije velika ali je značajna za "orlove".

21:32

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvo poluvreme u Kordobi. Srbija se mučila, a Španija je uspela da iskoristi lošu koncentraciju odbrane "orlova" i već u 5. minutu preko Laporta stigne do prednosti.

21:32

45. minut: Još tri minuta do kraja prvog poluvremena

Sudija iz Poljske produžio je prvi deo igre za tri minuta.

21:28

42. minut: Fantastični Rajković, brani šut Morate

Kukurelja je fantastično iskoristio kiks naših igrača, centrirao je na desnu stranu, Morata je šutirao, ali je sa gol linije uspeo da uhvati loptu.

21:27

40. minut: Ofsajd Mitrović

Lepu ideju imao je najbolji srpski napadač, posle dodavanja Birmančevića, krenuo je sam ka golu Španije, ali je bio ofsajd.

21:24

38. minut: Žuti karton Eraković

Prvi žuti karton u timu Srbije dobio je Strahinja Eraković, posle prekršaja nad Baenom. To znači da će preskočiti duel sa Švajcarskom sledećeg meseca u Cirihu.

21:23

37.minut: Nikako "orlovi" ne uspevaju da dođu do igre

Trude se "orlovi" da prenesu loptu na polovinu Španije, najagilniji je Birmančević, kao i Mitrović, ali Srbija još nije napravila pravu akciju.

21:20

33. minut: Kiša malo utihnula, Rajković ponovo odličan

Ojarzabal ponovo je fantastično šutirao sa 17 metara, ali je još bolje reagovao Rajković.

21:17

30. minut: Prekršaj nad Mitrovićem

Prekršaj nad Mitrovićem, iskosa sa leve strane. Birmančević je izvo slobodan udarac, ali nije bilo opasnosti po gol domaćih.

21:14

28. minut: Preti i Zubimendi

Ponovo su Španci bili u prilici. Zubimendi je šutirao sa deistance, očigledno je imao u vidu reprezentativac Španije da je teren klizav i da bi ovo mogla da bude dobra prilika, ali je lopta otišla iznad prečke.

21:09

23. minut: Napadju Španci

Srbija nikako ne uspeva da pronađe igru. Španci su konstantno na polovini naše reprezentacije.

21:06

19.minut: Kontra Španije i ponovo Rajković

Milenković je posle kontre uspeo da izblokira Ojarzabala. Ponovo su domaći došli do lopte, ali je ovoga puta dobro intervenisao Rajković

21:02

16. minut: Novi korner za Španiju

Merino je šutirao i pogodio stativu, imala je sreća Srbije i u ovom napadu Španaca.

20:56

10. minutu: Nova šansa Ruiz

Lako je prošao Fabian Ruiz, Samardžića na levoj strani, uspeo je i da šutira, ali nije se dao zbuniti Rajković.

20:54

8. minut: Korner za Srbiju

Prvi korner za Srbiju izeo je Birmančević. Morata je uspeo da izbije loptu. Ponovo je Birmančević uputio udarac iz ugla, ali su se domaći odbranili.

20:50

5. minut: Goool Laport

Španija vodi. Laport se uspisao u strelce, nadmudrio je odbranu Srbije. Dobro je skočio iskosa sa leve strane i smestio loptu u mrežu.

20:48

2. minut: Prvi korner za Španiju

Prvi korner na utakmici imali su fudbaleri Španije, ali nije bilo opasnosti za Rajkovića. Dobro je intervenisala odbrana Srbije.

20:45

Počela je utakmica u Kordobi

Počela je utakmica u Kordobi, prvi napad imaće Španija. Stojković je odlučio da ovu utakmicu počne sa dvojicom napadača.

20:11

Fudbaleri Srbije prošetali terenom

Fudbaleri Srbije izašli su na teren u Kordobi, kako bi se još jednom uverili u stanje travnate podloge, pred start duela sa Španijom.