Cvetković predvodio omladince Srbije do pobede protiv Rusije

15.10.2024 17:14
Mihajlo Cvetković, mladi fudbaler Srbije FSS
Mihajlo Cvetković, mladi fudbaler Srbije

Posle poraza u prvom meču, omladinska reprezentacija Srbije, predvođena Aleksandrom Lukovićem uspela je da se revanšira Rusiji – 4:2 (3:0) u drugoj proveri.

Sve je praktično bilo rešeno posle prvih 45 minuta igre kada su Vukojević, Stančić i Cvetković savladali Besaeva i Srbiji doneli veliko vođstvo.

Do prvog gola "orlići" su došli već u 5. minutu igre, na 2:0 povisio je Stančić 10, da bi treći gol za ubedljivu prednost pstigao Cvetković u 31. Nastavila je Srbija ozbiljno da igra i u nastavnku utakmice, pa je na 4:0 povisio  Milosavljević  u71. Minutu. Strelci za Rusiju bili su: Ivlev 82 i Tikhomirov 90+3. minutu.

U nastavku meča, inače usledio je veliki broj izmena, ali pobeda izabranika selektora Aleksandra Lukovića nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Srbija je igrala u sasrtavu: Jovanović, Kostov, Janković, Đurić, Milosavljević, Bačanin,  A. Popović, Cvetković, M. Popović, Vukojević, Stančić. Igrali su još: Sremčević, Rakić, Ćirić, Subotić, Stojković, Vidić, Vojnović.