Bundesliga: Demirović promašio penal, pa spasio Štutgart poraza

06.10.2024 21:38
Trener Štutgarta Sebastijan Henes Tanjug/Jan-Philipp Strobel/dpa via AP
Trener Štutgarta Sebastijan Henes

Gosti su poneli kući pet bodova u nedeljnim mečevima 6. kola Bundeslige. Štutgart, jedan od rivala Crvene zvezde u UEFA Ligi šampiona, izbegao je poraz na svom terenu od Hofenhajma 1:1 (0:1), golom Demirovića u 10. minutu nadoknade!

Iako su imali više prilika, igrači Štutgarta nisu uspeli da zatresu mrežu gostiju sve do duboke nadoknade, dok je Valentin Gendri pred sam kraj prvog poluvremena doneo prednost gostima. Ipak, u devetom minutu nadoknade jer je Akpoguma igrao rukom. Demirovićev udarac je golman Bauman odbranio, ali na sreću reprezentativca BiH, lopta mu se odbila pa ovog puta nije promašio.

Lajpcig je golom Opende slavio u Hajdehajmu 1:0, a Bajern je ispustio pobedu u Frankfurtu u četvrtom minutu nadoknade. Uzalud Bavarcima 21 šut ka golu, kada odbrana prima lake pogodtke, Marmuš je šokirao Bavarce što je bio peti udarac ka golu domaćina, a tri su pretvorili u golove.