Buran moskovski derbi: Stanković "pocrveneo" u pobedi Spartaka nad Dinamom

Izvor: Tanjug

02.10.2024 21:55
Dejan Stanković Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse via AP
Dejan Stanković

Srpski trener Dejan Stanković dobio je crveni karton u pobedi Spartaka na gostovanju gradskom rivalu Dinamu rezultatom 3:2. Spartak je kao gost pobedio moskovskog rivala Dinamo u meču petog kola grupe A ruskog Kupa.

Eli Dasa je u drugom minutu doveo Dinamo u vođstvo, ali je već u 10. izjednačio Ezekijel Barko sa penala. El Mehdi Mauhub je u 20. minutu vratio prednost Dinamu. Kristofer Martin Pereira je u 83. izjednačio, a u 86. je Spartak ostao bez trenera na klupi.

Stanković je dobio žuti karton zbog protesta, ali je uprkos tome nastavio da gestikulira ka Vitaliju Meškovu, pa mu je sudija pokazao i drugu javnu opomenu i poslao ga u svlačionicu.

U 90. minutu Spartak stiže do pobede, doskorašnji član Betisa Vilijan Žoze je dao gol za slavlje na terenu gradskog rivala.

Spartak je pobedom obezbedio prvo mesto u grupi A kolo pre kraja sa 12 bodova.

Stankovićev klub je tako obezbedio plasman u četvrtfinale u koje će se plasirati po dve prvoplasirane ekipe iz četiri grupe.