Ferencvarošu se osladilo: Saldanja postigao het-trik sa klupe

30.09.2024 09:49
Mateus Saldanja, brazilski napadač MN Press
Mateus Saldanja, brazilski napadač

Fudbaleri Ferencvaroša zabeležili su pobedu u okviru 8. kola mađarskog prvenstva, pošto su na domaćem terenu rezultatom 3:0 (0:0) savladali Puškaš Akademiju.

Junak pobede Fradija bio je nekadašnji fudbaler Partizana Mateuš Saldanja koji je postigao sva tri pogotka.

Mučili su se domaći da pronađu put do mreže, a onda je u 63. minutu trener domaćih Jansen odlučio da u igru uvede Saldanju.

Posle samo dva minuta Brazilac se upisao u strelce i otključao mrežu gostiju. U 77. minutu Saldanja postiže novi gol na asistenciju Kehidea, da bi svoj treći gol postigao u 82. minutu i time rešio pitanje pobednika.

Podsećanja radi, Saldanja je u letnjem prelaznom roku napustio Partizan za svega četiri miliona evra i preselio se u Mađarsku.