Bombe Pavlovića i Andriha za remi Bajerna i Levrkuzena, Štutgart sa igračem manje izborio bod protiv Volfsburga

28.09.2024 20:44
Duel Aminea Adlija i Jousee Kimiha Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader
Duel Aminea Adlija i Jousee Kimiha

Derbi kola u Bundesligi odigrali su Bajern iz Minhena i Bajer iz Leverkuzena, a utakmica je završena bez pobednika - 1:1 (1:1).

Bajern je bio veoma dominantan na ovom meču, što pokazuje i statistika. Izabranici Vensana Kompanija imali su čak 70% poseda lopte, 18 šuteva na gol rivala naspram svega tri pokušaja Leverkuzena.

Ipak, jedan od ta tri pokušaja gostiju bio je u 31. minutu, kada je sa oko 25 metara šutirao Robert Andrih i pogodio je dalji ugao Manuela Nojera.

A onda, udarac za TV špice Aleksandra Pavlovića. Lopta mu je savršeno "sela", a on je poslao pravu bombu u mrežu Lukaša Hradeckog koji apsolutno ništa nije mogao da učini.

Igrao se Bajern pred golom rivala i u drugom poluvremenu, ali je Leverkuzen preživeo invaziju, izborio bod i borba za titulu se nastavlja.

Ranije danas, Fudbaleri Volfsburga i Štutgarta odigrali su danas nerešeno 2:2, u meču petog kola Bundeslige.

Golove za Volfsburg postigli su Jonas Vind u 20. minutu i Mohamed Amoura u 68.

Strelci za Štutgart bili su Enco Milot u 32. minutu i Deniz Undav u 90+7.

Štutgart je od 63. minuta igrao sa 10 fudbalera, pošto je Atakan Karazor dobio drugi žuti karton.

Volfsburg je na 13. mestu sa četiri boda. Štutgart je osmi na tabeli Bundeslige, ima osam bodova.