Ožegović pogađa, Ilić slavi: Pari prekinuo crnu seriju

27.09.2024 19:40
Srpski strateg, Saša Ilić MN Press
Srpski strateg, Saša Ilić

Fudbaleri Parija iz Nižnjeg Novgoroda, koji sa klupe predvodi srpski strateg, Saša Ilić, stigli su do pobede protiv Orenburga rezultatom 2:1 (1:0), i tako prekinuli niz bez trijumfa u ruskom prvenstvu u trajanju od mesec i po dana.

Takođe, srpski napadač, Ognjen Ožegović, bio je strelac na meču, postigavši gol za dupliranje vođstva sopstvene ekipe. Njemu je asistirao Valrio Carukjan u 55. minutu, koji je prethodno postigao uvodni gol na meču u prvom delu igre, zbog čega je na kraju imenovan za igrača utakmice.

Ovo je srpskom napadaču bio drugi pogodak u ruskoj Premijer ligi od dolaska i Nižnji Novgorod. Prethodno je mrežu zatresao protiv Himkija u avgustu mesecu.

Što se Orenburga tiče, on je smanjio zaostatak u 59. minutu preko Ivana Bašića, ali to na kraju nije bilo dovoljno kako bi se davljenik ruskog prvenstva dokopao bodova.

Ovim trijumfom, tim Saše Ilića se izvukao iz opasne zone sa svojih 10 bodova, i trenutno se nalazi 11. mestu u prvenstvu. Što se Orenburga tiče, on je smanjio zaostatak u

Današnji protivnik Parija je sa druge strane i dalje u zoni ispadanja sa sedam bodova i zauzima 13. mesto - ono koje vodi u baraž.

Naredni portivnik za Ilića i Ožegovića biće CSKA iz Moskve, sa kojim će se sastati u tamošnjem Kupu, dok će u prvenstvu gostovati Akronu petog oktobra.