Bez iznenađenja u Kupu Italije: Monca bolja od Breše pred svojim navijačima

26.09.2024 20:17
Fudbaleri Monce Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP
Fudbaleri Monce

Fudbaleri Monce bez većih problema plasirali su se u narednu rundu italijanskog Kupa pošto su danas na svom terenu savladali ekipu Breše rezultatom 3:1 (3:0).

Kapitalnu prednost tim koji se takmiči u Seriji A stekao je već u finišu prvog poluvremena, kada je posle golova Kirijakopulosa, Pesine i Karparija poveo 3:0. U nastavku utakmice domaća ekipa prepustila je posed Breši i podigla papučicu sa gasa, pa su gosti uspeli da postignu i počasni pogodak u 68. minutu preko Neumaha, ali više od toga nisu mogli.

Posle skromnih rezultata u Seriji A (tri remija i dva poraza) i nakon drame u prvom kolu Kupa (pobedili drugoligaša posle penala), Monca ništa nije želela da prepusti slučaju, pa je strpljivom igrom i marljivom borbom na svojoj polovini, odbila sve preostale napade Breše i bez većih problema sačuvala prednost sa poluvremena do kraja.