Empoli ne zna za poraz: "Bikovima" srezani rogovi u kupu

24.09.2024 23:04
Fudbaleri Empolija slave Tanjug/Marco Bucco/LaPresse via AP
Fudbaleri Empolija slave

Fudbaleri Empolija ne umeju izgubiti ove sezone. Ovaj put su u Kopa Italia došli do pobede protiv još jednog prijatnog iznenađenja Serije A, Torina, trijumfujući sa 2:1 (0:1) u 16-tini finala takmičenja.

Golove za Empoli, postigli su Emanuel Ekong (30) i Nikolas Has (90). Drugopomenuti je svojim pogotkom u poslednjem minutu regularnog vremena poništio izjednačenje koje je postavio Če Adams u 74. minutu utakmice, i tako sprečio potencijalno, ali i očekivanu penal seriju.

Fudbaleri Kaljarija plasirali su se u osminu finala Kupa Italije, pošto su večeras u trećem kolu pobedili ekipu Kremonezea rezultatom 1:0.

Strelac jedinog gola na meču bio je Đanluka Lapadula u 60. minutu. Kaljari će u osmini finala igrati protiv Juventusa. Ranije danas, fudbaleri Sasuola pobedili su Leće rezultatom 2:0, golove su postigli Tarik Muharemović u 13. i Luka D'Andrea u 79. minutu.

Sasuolo će se u osmini finala sastati sa Milanom.