Tim mu primio gol u 90. minutu i on ostao bez posla: Granada odlučila da smeni trenera

21.09.2024 08:31
Trener Granade Giljermo Abaskal u razgovoru sa igračima ovog tima Profimedia
Trener Granade Giljermo Abaskal u razgovoru sa igračima ovog tima

Fudbaleri Granade i Malage odigrali su zanimljiv meč u 6. kolu španske Segunde, a gol gostiju u 90. minutu koji im je doneo bod sa ovog gostovanja došao je glave treneru domaćih Giljermeu Abaskalu.

Njemu su čelnci kluba odmah nakon utakmice uručili otkaz i intenzivno se radi na pronalaženju zamene, mada se još ne pominje ko bi to mogao da bude.

"Ugovor sa našim dosadašnjim trenerom Giljermom Abaskalom je raskinut. Granada mu se zahvaljuje na dosadašnoj saradnji, i njemu i njegovim saradncima želi mnogo uspeha u daljoj karijeru", stoji u saopštenju kluba.

Granada je ove sezone odigrala šest mečeva u drugom po kvalitetu takmičenju u Španiji i ostvarila je samo jednu pobedu i to onu protiv Rasing Ferola u gostima (1:0).

Pored toga kluba je izgubio dve utakmice i tri puta odigrao nerešeno i trenutno, sa šest osvojenih bodova zauzima 12. poziciju na tabeli, što je čelnicima kluba bio jasan signal da je vreme da se promeni trener koji je u Granadu stigao prošlog leta..