EFL kup: Totonhem se provukao protiv Koventrija, Brajton bolji od Vulverhemptona

18.09.2024 23:20
Fudbaleri Totenhema Profimedia
Fudbaleri Totenhema

Iako je Liga šampiona u centru pažnje cele fudbalske javnosti, fudbal se tokom nedelje igra i u Engleskoj, gde se u trećem kolu EFL kupa odigrane dve zanimljive utakmice.

Fudbaleri Totenhema provukli su se protiv Koventrija i uspeli da slave na gostojućem terenu - 1:2 (0:0).

Jeste Angelos Postekoglu izveo kombinovani sastav, ali nema summnje da je očekivao lakšu pobedu. Posle prvog poluvreme bez pogodaka, Koventri je poveo u 63. minutu preko Brendona Tomas-Asantea i delovalo je da smo na pragu senzacije.

Ipak, to nisu dozvolili rezervisti Totenhema, prvo je na 1:1 poravnao Đed Spens u 88. minutu, a potpuni preokret premijerligašu doneo je Brenan Džonson u poslednjem minutu nadoknade.

U drugom meču večeri Brajton je nadigrao Vulverhempton 3:2 (2:1). Ekipa Fabijana Hurcelera je kontrolisala ceo meč, a rivala je slomila u 85. minutu golo, Ferdija Kadioglua.