Kolo Kolo i River Plejt igrali nerešeno u četvrtfinalu Kopa Libertadores, Arturo Vidal "pokrenuo" domaćina

18.09.2024 07:57
Arturo Vidal, najbolji igrač ekipe Kolo Kolo Colo-Colo
Arturo Vidal, najbolji igrač ekipe Kolo Kolo

U četvrtfinalu Kopa Libertadores Kolo Kolo i River Plejt su igrali nerešeno 1:1. Činilo se da gosti nemaju nikakvu šansu da postigne gol u gortlu stadiona u Santijagu, jer su izaabranici Marsela Galjarda bili inferiorni, lako su gubili loptu, nisu imali ideju u završnici akcija, loše su stajali na terenu, ali su u najvažniijem trenutku stigli do gola i to na isteku prvog poluvremena. Strelac je bio Pecelja.

To, međutim nije zbunilo domaćina, koji se konsolidovao u nastavku utakmice. Kada je bilo najpotrebnije Kolo Kolo je pogotkom Palasiosa u 61. minutu utakmice stigao do izjednačenja.
Domaćii tim je do remija vodio bivši as Intera i Juventusa, Arturo Vidal, koji je i bio asistent kod izjednačujućeg gola.

U finišu utakmice viđeno je dosta grubih startova sa obe strane, pa nije ni čudo što je meč završen sa dva crvena kartona i čak devet žutih. Nema sumnje da će žestoko biti i u revanšu u Buenos Ajresu.