"Orlići" poraženi od Mađarske na turniru "Stevan Ćele Vilotić"

05.09.2024 20:07
Mihajlo Cvetković MN Press
Mihajlo Cvetković

Omladinska reprezentacija Srbije do 19 godina poražena je od Mađarske 3:1 (1:1) u Subotici na startu tradicionalnog turnira "Stevan Ćele Vilotić".

Izabranci selektora Aleksandra Lukovića su dobro ušli u meč, poveli u 30. minutu golom igrača Čukaričkog Mihajla Cvetkovića, međutim u nastavku se desio pad "orlića" što su Mađari umeli da iskoriste.

Već u 34. minutu Silard Sabo je poravnao na 1:1 i tim rezultatom se otišlo na predah, a u drugom poluvremenu još dve lopte završile su u mreži našeg golmana.

Najpre u 75. minut Sabo je opet pogodio, a u 93 gosti su stavili tačku na meč pogotkom Atile Girskika. Mađarska je tako došla do prve pobede na turniru koji ove godine, osim Mađarske i Srbije, okuplja i reprezentacije Crne Gore i Portugalije.

Utakmice se igraju u Bačkoj Topoli, Senti, Subotici i Kuli. Srbija naredni meč igra za dva dana protiv Crne Gore u Kuli, potom, tri dana kasnije, sa Portugalijom u Subotici.