Bajern se kockao, pa nekako primirio "vukove" iz Volfsburga

25.08.2024 17:31
Tomas Miler je ušao i doneo preokret Bajernu Tanjug/Swen Pfoertner/dpa via AP
Tomas Miler je ušao i doneo preokret Bajernu

Bajern je otvorio novu sezonu Bundeslige pobedom u Volfsburgu 3:2 (1:0). Ništa novo, rekli bi statističari jer Bavarci ne pamte kada su izgubili od "vukova", ali su se danas ozbiljno kockali.

Imali su Bavarci vođstvo u prvih 45 minuta, apsolutnu kontrolu meča i pravo je čudo kako Kejn, Kimih, Gnabri nisu još koji put pogodili mrežu domaćina.

Međutim, u nastavku je Saša Boj napravio penal, Lovro Majer je pogodio, a zatim posle greške Kima doneo i preokret. Trener Bajerna Vensan Kompani na debiju u Bundesligi uveo je Tomasa Milera i posle 60-tak sekundi iskusni as je doprineo autogolu Kaminskog za novo izjednačenje.

Bilo je šansi na obe strane, ali u toj klackalici pogodio je Serž Gnabri, Manuel Nojer je odbranio dva zicera i sva tri boda idu na konto Bavaraca.