Mitrović i Sergej Milinković Savić nastavljaju golgetersku seriju

24.08.2024 22:23
Aleksandar Mitrović, dvostruki strelac za Al Hilal Profimedia
Aleksandar Mitrović, dvostruki strelac za Al Hilal

Tamo gde su stali prošle nedelje u Superkupu, nastavljaju Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković Savić u prvenstvu Saudijske Arabije. Ovoga puta su za jedno poluvreme zajedničkim snagama dali tri gola ekipi Al Ahduda.

Mitrović je već u 4. minutu uspeo da zatrese mrežu rivala. Uspešno je izbegao ofsajd zamku, a onda je iz peterca loptu nogom prosledio u mrežu.

U 40. minutu je postigao i drugi gol, ovog puta u svom stilu glavom. Dovoljno za sigurnu prednost Al Hilala.
Ipak, tu nije bio kraj. Najbolje su srspki reprezentativci ostavili za poslednji minut. Sergej Milinković Savić je fenomenalno šutirao iz slobodnog udarca sa preko 20 metara i pogodio sam ćošak gola za 3:0.

Do kraja utakmice imali su fudbaleri Al Hilala još nekoliko prilika, ali i ovo je bilo dovoljno za slavlje. Formaa pomenutog tandema može da raduje Stojkovića pred dolazak Španije.