Gentova "četvorka" pred meč s Partizanom: Rival crno-belih "preslišao" Vesterlo

18.08.2024 23:12
Maks Din je bio strelac protiv Silkeborga Tanjug/Henning Bagger/Ritzau Scanpix via AP)
Maks Din je bio strelac protiv Silkeborga

Za razliku od Partizana, Gent nije ovog vikenda preskočio obaveze u fudbalskom prvenstvu Belgije, šta više bio je vrlo ubedljiv na generalnoj probi za prvi deo dvomeča plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencije s vicešampionom Srbije (22. avgust, 20.15, TV Arena sport).

Rival crno-belih bio je domaćin ekipi Vesterloa i posle svoja dva kola bez osvojenog boda naneo prvi ovosezonski poraz drugoplasiranom na tabeli - 4:1 (3:1).

I to za očas posla u prvom poluvremenu. Gerkens je bio strelac u 27. minutu, Fernandez-Pardo priključio mu se malo kasnije (29), dok je Gandelman u kratkom razmaku nastavio goleadu (32).

Gosti su pokušali da uhvate priključak preko Sajadamaneša (41), međutim nije bilo govora o preokretu. Šta više, Delorže je pred kraj drugog dela dokrajčio protivnika (80). Za jako upozorenje Partizanu, koji i bez toga ima svojih rezultatskih, igračkih i kadrovskih briga pred duele od kojim mu zavisi jesen u Evropi.