Babić opet oraspoložio Stankovića, Nikolića srušio bivši klub

18.08.2024 18:27
Dejan Stanković je ubeležio novi trijumf sa Spartakom Profimedia
Dejan Stanković je ubeležio novi trijumf sa Spartakom

Spartak iz Moskve dobro je iskoristio kiks Zenita i pobedom nad Fakelom od 3:0 (2:0) primakao se lideru i šampionu posle petog kola Premijer lige Rusije samo na tri boda.

Uspeo je Dejan Stanković posle početnog poraza da stabilizuje tim, a može se reći da su mu udarni igrači Manfred Ugalde i srpski reprezentativac Srđan Babić. Kostarikanac Ugalde je ponovo postigao gol, za njim i Babić, pa je Stanković već od 10. minuta mogao mirnije da prati meč, a u nastavku da razigrava i ostale igrače.

Sa velikom pažnjom očekivao se duel CSKA i Lokomotive samo zbog trenera Marka Nikolića koji danas vodi armejce. Imao je CSKA inicijativu, više prilika, Lokmomotiva se branila i u 90. minutu golom Tiknizjana srušila bivšeg trenera. Saša Zdjelar i Milan Gajić bili su vrlo dobri u timu CSKA, ali je golman Lokomotive Lantratov poneo epitet igrača utakmice.

Zenit u prva četiri kola nije primio gol, a postigao je čak 14. Međutim, kada je odbrana sa Strahinjom Erakovićem popustila prvi put, Zenit se borio da ne izgubi, Golom Mostovoja u završnici provukao se protiv Himkija.