14.08.2024 21:22
Marko Nikolić, trener CSKA Profimedia
Marko Nikolić, trener CSKA

Okršaj bivših partizanovac, Marka Nikolića i Saše Ilića, završio se pobedom iskusnijeg po trenerskom stažu.
Posle pobede u prvenstvu CSKA je slavio protiv Pari iz Nižnjeg Novgoroda i u grupnoj fazi Kupa Rusije, i to posle penala.

Ovo je bio drugi susret pomnutog crno-belog tandema u samo 20 dana, a oba puta bolji su bili Moskovljani.
Imaao je tim Saše Ilića igru, čak i vođstvo preko Ze Turba od 32. minuta, međutim iskustvo CSKA na kraju je presudilo.

Pritisak “armejaca”, igrači iz Nižnjeg Novgoroda nisu izdržali i u 60. minutu je Divejev izjednačio na 1:1. Kako posle 90 minuta nije bilo pobednika, penali su odlučili ko ćee u narednu fazu Kupa Rusije.

Sigurniji sa bele tačke bili su igrači CSKA koji su postigli četiri gola, dok su dvojica igrača koj trenira Saša Ilić bili neuspešni. Ognjen Ožegović je uspešno realizovao prvi penal za ekipu iz Novgoroda. Za CSKA je ceo meč odigrao Zdjelar, dok je Milan Gajić ostao na klupi.

U drugoj grupi Kupa Rusije Zenit je ostvario drugu pobedu, protiv Rubina 1:0, a strelac jedinog gola bio je Vasiljev. Strahinja Eraković nije bio u konkurenciji za ovaj meč.
Uspešan je bio i Spartak iz Moskve koji vodi Dejan Stanković. Oni su pobedili u gostima Krila Sovjetov 3:0.