(KRAJ, VIDEO) Real - Atalanta 2:0: Mbape pogađa na debiju, UEFA Superkup Evrope u rukama "kralja"

14.08.2024 22:51
Kilijan Mbape jepogodio na debiju za Real Tanjug/AP Photo/Czarek Sokolowski/
Kilijan Mbape jepogodio na debiju za Real

Real Madrid i Atalanta igraju u Varšavi (21.00, TV Arena 1 Premium) meč za trofej UEFA Superkupa Evrope, ali u žiži javmosti je debi Kilijana Mbapea za "kraljevski" klub. Najveća zvezda ovog prelaznog roka, ali i jedan od najboljih igrača na planeti nije želeo da izostane i ispusti priliku da osvoji prvi veliki evropski trofej u klupskoj konkurenciji.

Trener Karlo Anćeloti nije imao mnogo dilema pa ga je poslao od prvog minuta na teren uz Vinisijusa Žuniora i Rodriga. Sastav Reala je za strahopoštovanje, pitanje je u kakvoj je trenutno formi s obzirom da su igrači dolazili tokom priprema, ali 90 minuta će izgurati na kvalitet.

Real je do sada osam puta igrao za ovaj trofej, pet puta je stizao do pehara, poslednji put je savldan Ajntraht iz Frankfurta pre dve godine. Atalanta je minule sezone osvojila prvu UEFA Ligu Evrope, shodno tome dobila je mogućnost da po prvi put igra za ovaj evropski trofej prestiža.

Ova dva kluba odigrala su samo dva takmičarska meča i to u osmini finala UEFA Lige šampiona 2021. godine. Real je slavio i u Bergamu (1:0) i u Madridu (3:1).

Real Madrid - Atalanta 2:0 (0:0)

Stadion: Nacionalni u Varšavi.
Sudija: Sandro Šerer (Švajcarska).
Strelac: Valverde u 59, Mbape u 69. minutu.

REAL MADRID: Kurtoa - Karvahal (od 89. Lukas Vaskez), Militao, Ridiger, Mendi - Čuameni, Valverde, Belingem (od 89. Sebaljos) - Rodrigo (od 76. Modrić), Mbape (od 83. Brahim Dijaz), Vinisijus Žunior (od 89. Arda Guler).

ATALANTA: Muso - Đamšiti, Jen (od 89. Palestra), Kolašinac (od 70. Baker) - Zapakosta (od 63. Godfri), De Ron, Ederson, Ruđeri - Pašalić (od 89. Maconi) - De Ketelare (od 63. Retegi), Lukman.

(UŽIVO) Real Madrid - Atalanta

14.08.2024. 22:50

Kraj meča u Varšavi, Real je osvojio Superkup Evrope

Real je osvojio Superkup Evrope, Atalanta je poražena 2:0, golovima Valverdea i Mbapea.

14.08.2024. 22:42

84. minut: Real rutinski privodi meč kraju

Od gola Valverdea na terenu postoji samo Real Madrid. Da nije bilo golmana Musoa mreža Atalante bi se tresla više od dva puta. Odličan Real u nastavku. Hita ka šestoj tituli Superkupa.

14.08.2024. 22:28

69. minut: GOOOL! Vodi Real 2:0, strelac Mbape

Kilijan Mbape je postigao gol na debiju za Real. Belingem mu je sjajno ostavio loptu u visini penala, a Francuz je zakucao loptu u sam gornji ugao.

14.08.2024. 22:23

66. minut: Muso brani udarac Belingema

Nova prilika za Real i nova odbrana Musoa. Belingem je šutirao iskosa sa leve strane, golman Atalante je ubeležio novu odbranu.

14.08.2024. 22:19

61. minut: Muso brani zicer

Nova prilika za Real, Vinisijus je bio u sjajnoj poziciji, ali Muso je odbranio. Posle kornera i gužve, Muso je izvadio loptu na samoj liniji posle šuta Belingema i bloka.

14.08.2024. 22:18

59. minut: GOOOL! Vodi Real 1:0, strelac Valverde

Konačno šrava akcija Reala, Vinisijus je prošao po levoj strani, sačekao je Valverdea i dodao pravovremeno za laku egzekuciju.

14.08.2024. 22:13

55. minut: Brža igra u nastavku

Brže se igra u nastavku, ima više slobodnog prostora, ali ne i pravih napada. Nedostaje bolji završni pas.

14.08.2024. 22:05

47. minut: Kurtoa sjajno brani

De Ron je centrirao sa desne strane, Mario Pašalić je veoma dobro šutirao galvom u dalji ugao, ali Tibo Kurtoa je kao panter reagovao i izbacio loptu u korner.

14.08.2024. 22:03

Počelo je drugo poluvfreme, nema izmena

Nema izmena na poluvremenu, nema golova, očekuje se bolja igra u nastavku.

14.08.2024. 21:48

45+2. minut: Kraj prvog dela, nema golova

Kraj prvog dela, nema golova, samo prečka Rodriga i jedna slučajna De Rona. Malo fudbala, a faulova čak 20.

14.08.2024. 21:45

45+1. minut: Rodrigo pogodio prečku

Kraj prvog dela, nema golova, ali najveću priliku na meču i jedinu propustio je Rodrigo. Loptza mu se srećno odbila posle pasa Vinisijusa i on je sa 11-12 metara pogodio prečku.

14.08.2024. 21:40

40. minut: Ništa vredno pomena u Varšavi

Početak je sezone, ali Real i Atalanta su u prvih 40 m minuta ostali dužni navijačima. Bez šansi, bez udarca u okvir gola, mnogo faulova... Mbape nema još dovoljno snage i svežine, baš kao ni Belingem, Vinisijus Žunior... UEFA bi mogla da razmisli da pomera Superkup bar za kraj avgusta.

14.08.2024. 21:35

34. minut: Sudar Belingema i golmana Musa

Sjajno je Vinisijus prebacio odbranu Ataalnte, BElingem je ušao iz drugog plana, ali mu je lopta bila malo visoka i pokušao je da je primiri ramenom. U pokušaju da je prosledi u gol, sudario se sa golmanom Musoom, ali na sreću nije došlo do povreda.

14.08.2024. 21:24

24. minut: Obrana Atalante odoleva, De Ron pogodio prečku

Nema golova, a ni prilika u Varšavi. Za sada se Atalanta odlično organizovano brani, napada kad god je u mogućnosti. Tako je De Ron u pokušaju da centrira pogodio prečku.

14.08.2024. 21:15

15. minut: Inicijativa Reala, prva šansa za Mbapea

Real ima inicijativu i veći posed lopte od starta meča, Atalanta se uglavnom brani s tim da je zapretila iz kontre preko Lukmana. Prvu dobru akciju nije realizovao Kilijan Mbape. Valverde je dobro prošao po desnoj strani, ali je odbrana italijanskog tima izblokirala udarac Mbapea sa 11 metara.

14.08.2024. 21:00