Mitrović i Milinković Savić u finalu saudijskog Superkupa

Izvor: Tanjug

13.08.2024 21:22
Aleksandar Mitrović Guliver/AP Photo)
Aleksandar Mitrović

Fudbaleri Al Hilala plasirali su se u finale Superkupa Saudijske Arabije, pošto su večeras u Rijadu posle penala savladali Al Ahli ukupnim rezultatom 5:2. Rezultat posle regularnih 90 minuta bio je 1:1.

Al Ahli je poveo golom Roberta Firmina u 66. minutu, a Al Hilal je do izjednačenja stigao pogotkom srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića u 90. minutu.

Strelci za Al Hilal u penal seriji bili su Mitrović, Sergej Milinković-Savić, Ruben Neves i Salem Al Davsari.

Jedini gol za Al Ahli sa 11 metara postigao je Firmino, dok su neprecizni bili Gabri Veiga i Ibanjez.

Fudbaleri Al Hilala igraće u subotu u finalu Superkupa Saudijske Arabije protiv pobednika meča između Al Nasra i Al Tavona, koji je na programu sutra od 18.15 časova.