Pobednički het-trik Dejana Stankovića i njegovog Spartaka: Moskovljani savladali i Krila Sovjetov

05.08.2024 21:50
Dejan Stanković, trener Spartaka (M), slavi novu pobedu svog tima Guliver
Dejan Stanković, trener Spartaka (M), slavi novu pobedu svog tima

Loš start, a onda slavljenički dani na klupi Spartaka iz Moskve - tako bi se moglo opisati dosadašnje trenersko iskustvo Dejana Stankovića u ulozi stručnog štaba ruskog kluba. Posle poraza, usledila je serija od tri pobede, zaključno s večeraš ostvarenom pobedom nad Krilima Sovjetov - 3:0 (2:0).

Na otvaranju nove sezone tamošnje Premijer lige, ekipa srpskog fudbalskog stručnjaka ostala je praznih šaka u duelu sa Orenburgom (0:2), ali to nije demoralisalo svlačionicu, mada su se medijski kritičari odmah javili za reč.

Šta više, igra i rezultati su ekspresno stabilizovani, pa je prvo "pao" Himki u drugom kolu (3:1), onda je taj trijumf potvrđen slavlljem u Kup derbiju sa gradskim rivalom Dinamom (3:0), da bi u novih 90 minuta štikliran još jedan rival.

Ovog puta golovima Manfreda Ugaldea u 29. i 56. minutu, uz pogodak Danila Pruceva pred kraj prvog poluvremena (40). Jedan od asistenata Kostarikanca, dovedenog u poslednjem prelaznom roku iz Tventea, bio je Srbin Srđan Babić.