Venecuela kao Argentina: Ostvarila je drugu pobedu i obezbedila prolaz u nastavak Kopa Amerika

27.06.2024 08:32
Fudbaleri Venecuele slave pobedu protiv Meksika na Kopa Amerika Tanjug/AP Photo/Mark J. Terrill
Fudbaleri Venecuele slave pobedu protiv Meksika na Kopa Amerika

Fudbaleri Venecuele naprivili su veliko iznenađenje savladavši Meksiko u dugom kolu grupe B Kopa Amerika i tim trijumfom obezbedili plasman u nastavak takmičenja.

Pre susreta oba tima su imala po tri boda i Meksikanci su bili veliki favoriti da taj saldo dupliraju, ali je Salomon Rondon u 57. minutu sa bele tačke doneo prednost svom timu koja je do kraja, uz mnogo sreće, ostala sačuvana.

Meksiko je na ovom susretu uputio 17 udaraca, od toga šest u okvir gola a najveću priliku za izjednačenje imao je 87. minutu kada je Orbelin Pineda promašio jedanaesterac.

Ovim trijumfom Venecuela se pridružila Argentini koja je već obezbedila prolaz u dalji tok takmičenja kao lider grupe A, a Meksiko će morati da da juri pobedu protiv Ekvadora u posednjem kolu kako bi overio prolaz u eliminacionu fazu takmičenja.

Ekvadorci su u noći za nama bili bolji od Jamajke 3:1 i u pomenuti odlučujući meč ulaze sa tri boda, dok su Jamajčani bez bodova.