Italijanski velikani će ponovo gostovati na "Pjerluiđi Pencu": Venecija se vratila u Seriju A

02.06.2024 22:28
Venecija će naredne sezone igrati ponovo u Seriji A Guliver/Mattia Radoni IPA Sport
Venecija će naredne sezone igrati ponovo u Seriji A

Serija A se vraća na "Pjerluiđi Penco" stadion! Fudbaleri Venecije su se plasirali u elitni rang italijanskog fudbala nakon trijumfa na Kremonezeom 1:0 (1:0)  u finalu plej-ofa Serije B.

"Arančoneverdi" su se vratili u prvu ligu nakon dve godine pauze. Oni su u sezoni 2021/22 ispali iz elite kao poslednjeplasirana ekipa, ali nisu dugo čekali na povratak.

Domaćin je nešto bolje otvorio utakmicu i u prvom poluvremenu je imao znatno bolje prilike za razliku od protivnika. Kremoneze je imao više šuteva, ali nisu ozbiljnije ugrozili Jesea Joronena. Sa druge strane, jednu od šansi su iskoristili izabranici Paola Vanoilija i stigli do vođstva preko Kristijana Gutkjera u 24. minutu.

Drugi deo igre je u potpunosti pripao gostima iz Lombardije koji su tražili pogodak. Ipak, ekipa Đovanija Strope nije uspela da stigne do izjednačenja, te je Venecija obezbedila povratak u Seriju A.