Mitrović "rasplakao" Ronalda: Al Hilalu dupla kruna u Saudijskoj Arabiji

Izvor: Tanjug

31.05.2024 23:35
Fudbaler Al Hilala Aleksandar Mitrović tokom prvenstvene utakmice u Saudijskoj Arabiji Guliver/AP Photo

Fudbaleri Al Hilala osvojili su duplu krunu u Saudijskoj Arabiji, pošto su večeras u finalu Kupa savladali Al Nasr rezultatom 1:1 - penalima 5:4.

Aleksandar Mitrović doveo je Al Hilal u vođstvo u sedmom minutu, 40. golom u sezoni, a izjednačio je Ajman Jahija u 88. minutu. Al Hilal je meč završio sa devet igrača (isključeni Ali Al-Bulahi i Kalidu Kulibali), a Al Nasr sa 10 jer je crveni karton dobio golman David Ospina.

Mitrović je pogodio i u penal seriji, a junak je bio marokanski golman Junis Bonu, koji je odbranio tri penala.

Kristijano Ronaldo je na taj način završio sezonu bez trofeja i rasplakao se posle meča.

Sergej Milinković-Savić nije igrao zbog crvenog kartona u polufinalu.