(KRAJ, VIDEO) Crvena zvezda - Vojvodina 2:1: Ivanić i Spajić za 28. trofej kupa

21.05.2024 22:20
Mirko Ivanić slavi gol MN Press
Mirko Ivanić slavi gol

Trofej Kupa Srbije završiće u rukama crveno-belog tima. Fudbaleri Crvene zvezde na stadionu Lagator u Loznici (20.15, TV Arena 1 Premium) žele četvrtu uzastopnu duiplu krunu, 28. trofej u ovom takmičenju, dok Vojvodina želi treći trofej najmasovnijeg klupskog takmičenja, ali i plej-of UEFA Lige Evrope kao osvajač, odnosno zagarantovanu UEFA Ligu konferencije ako se izgubi!

Šampion je pod komandom Vladan Milojevića postao ovog proleća mnogo takmičarskiji tim, sa jasnim načinom igre, kvalitetnijom odbranom i ako se tome doda ekstra kvalitet igrača u odnosu na svakom protivnika u Srbiji onda je jasno da su crveno-beli sa "Marakane" na papiru favoriti. Uz to, Milojević će imati priliku da prvi put sa Zvezdom osvoji Kup, Milan Rodić da 11. trofejom postane igrač sa najviše osvojenih pehara u istoriji kluba.

Vojvodina sa druge strane ima kvalitetan sastav, trener Božidar Bandović uspeo je kao i Milojević da tokom proleća konsoliduje tim, "namesti" ga da bude čvrst, ali ofanzivno jako dobar. Za razliku od Zvezde, "lale" imaju pritisak jer u slučaju neuspeha u subotu moraju da pobede Mladost iz Lučana kako bi ostali pet i igrali kvalifikacije za UEFA Ligu konferencija. Ulog je za njih veliki, kako rezultatski tako i ekonomski jer bi trofej značio i novac od UEFA igranjem u grupnoj fazi jednog od dva pomenuta takmičenja.

Crvena zvezda i Vojvodina treći put igraju u finalu Kupa Srbije (računajući od 2006.), oba puta je beogradski tim slavio: 2007. bilo je 2:0 tri godine kasnije bilo je 3:0.

Crvena zvezda - Vojvodina 2:1 (1:0)

Stadion: Lagator u Loznici.
Sudija: Milan Ilić.
Strelac: Ivanić u 37, Spajić u 66. za Crvenu zvezdu, a Vukanović u 90+8. minutu za Vojvodinu.

Crvena zvezda: Glazer - Mijailović, Spajić, Dragović, Rodić - Stamenić (od 75. Katai), Hvang (od 90+5. Mimović) - Bukari (od 75. Kanga), Ivanić (od 90+5. Šljivić), Olajinka - Endijaj (od 90+5. Knežević).

Vojvodina: Carević - Lazarević (od 77. Kembel), Crnomarković, Korać, Đorđević - Zukić (od 88. U. Nikolić), Petrović, Savićević (od 65. Radulović) - Vukanović, Ivanović, Seri.

(UŽIVO) Crvena zvezda - Vojvodina

21.05.2024. 22:21

Kraj meča, Zvezda je osvojila 28. trofej Kupa

Kraj meča, Zvezda je osvojila 28. trofej Kupa.

21.05.2024. 22:19

90+8. minut: GOOOL! Vojvodina smanjuje na 2:1, strelac Vukanović

Lepo pogodak posle odbitka.

21.05.2024. 22:10

90. minut: Devet minuta nadoknade

Devet minuta nadoknade.

21.05.2024. 22:08

89.minut: Katai zamalo neprecizan

Katai je sjajno primio loptu u šesnaestercu, šutirao iz prve, ali preko gola.

21.05.2024. 22:03

82. minut: Drugi poništen gol Šerifa Endijaja

Katai, pa asistencijom Mirko Ivanić su servirali Endijaju zicer koji je napadač lako realizovao. Opet je VAR bio na sceni. Opet je bio ofsajd, drugi put se Šerif uzalud radovao.

21.05.2024. 21:57

78. minut: Glazer brani udarac Radulovića

Vojvodina je krenula na sve ili ništa, Radulović je šutirao sa 14 metara, Glazer je sjajno odbranio.

21.05.2024. 21:50

70. minut: Radulović propušta priliku za Vojvodinu.

Radulović propušta priliku za Vojvodinu.

21.05.2024. 21:47

66. minut: GOOOL! Voidi Zvezda 2:0, strelac Uroš Spajić.

Nokdaun nije ostavio traga na Spajića, posle kornera Hvanga bio je najviši u skoku i pogodio mrežu.

21.05.2024. 21:41

62. minut: Pogodio je Bukari, ali iz ofsajda

Osman Bukari je postigao lep gol, ali Endijaj je bio u ofsajdu, a lopta se od njega odbila do krilnog igrača iz Gane.

21.05.2024. 21:37

56. minut: Igrači su dobro, meč je nastavljen

Igrači su dobro, meč je nastavljen, Vukan Savićević je zagrejao dlanove Glazera šutem sa 20 metara.

21.05.2024. 21:33

54. minut: Strašan sudar Carevića i Spajića

Posle centaršuta došlo je do sudara Carevića i Uroša Spajića. Obojica su ostali da leže, golman Vojvodine je bukvalno nokautirao štopera Zvezde.

21.05.2024. 21:31

51. minut: Finale je nastavljeno

Finale je nastavljeno, Carević je dobro.

21.05.2024. 21:26

46. minut: Predmetom pogođen golman Carević

Samo što je počelo drugo poluvreme, navijači Zvezde su bacili mnogo konfeta i predmeta iza gola Vojvodine, a jedan predmet je pogodio Carevića kome se ukazivala pomoć.

21.05.2024. 21:24

Počelo je drugo poluvreme

Počelo je drugo poluvreme, nema izmena.

21.05.2024. 21:08

45+5. minut: Kraj prvog dela

Kraj prvog poluvremena u Loznici, Zvezda vodi zasluženo 1:0 u veoma dobroj utakmici sa prilikama na obe strane.

21.05.2024. 21:05

45+2. minut: Seri zamalo neprecizan

Seri zamalo neprecizan sa 18 metara.

21.05.2024. 21:00

40. minut: poništen gol Šerifa Endijaja

Milan Rodić je sjajno poslao loptu na visinu pet metara, a Endijaj je sproveo u mrežu. Međutim, bio je milimetarski ofsajd, kaže VAR soba.

21.05.2024. 20:57

37. minut: GOOOL! Zvezda vodi 1:0, strelac Mirko Ivanić

Endijaje je vratio glavom loptu do Ivanića koji se fintom tela oslobodioi čuvara i sa sedam metara doneo prednost šampionu.

21.05.2024. 20:52

35. minut: Veliki promašaj Ivanovića

Odličan napad Vojvodine, Ivanović je ostao sam na pet-šest metara od Glazera i šutirao je pored gola.

21.05.2024. 20:48

30. minut: Nema golova na Lagatoru

Nema golova na Lagatoru, jak tempo, mnogo duela, Crnomarković je zaradio žuti karton zbog faula nad Endijajom.

21.05.2024. 20:41

23. minut: Carević brani udarac Hvanga

Carević brani udarac Hvanga sa 18 metara.

21.05.2024. 20:39

20. minut: Zvezda kontroliše meč i promašuje šanse

Sem početnog zicera Vukanovića posle kontre, Zvezda kontroliše meč, stvara i promašuje prilike. Bukari je nastavio da promašuje, Novosađani su imali dosta sreće u tri situacije. Stamenić je zaradio žuti kraton u veoma dinamičnoj utakmici sa veoma dobrim tempom.

21.05.2024. 20:29

11. minut: Stamenić ne završava akciju, promašio i Bukari

Olajinka i Ivanić su sjajno kombinovali, Stamenić je natrčao na povratnu loptu i šutirao pored gola. U narednoj akciji Bukari je izbio sam pred Carevića i šutirao pored stative. Serija prilika Zvezde, nema gola.

21.05.2024. 20:26

9. minut: Ivanić sve uradio sem završnog udarca

Raspoložen je Mirko Ivanić, odlično je primio pas, prošao sam do Carevića, ali sa 12 metara slabo je šutirao, pravo u golmana.

21.05.2024. 20:24

7. minut: Bukari slabo šutira

Mirko Ivanić je servirao odličnu poziciju za Bukarija, ali krilni igrač je slabo šutirao sa 13-14 metara, preko gola.

21.05.2024. 20:20

2. minut: Glazer brani zicer Vukanoviću

Endijaje je izgubio loptu na 30 metara od gola Vojvodine, usledila je kontra, Seri je pronašao Vukanovića, ali njegov udarac sa 10 metara odbranio je Glazer. Meč je zbog bakljade bio u prekidu tri minuta. Nastavljen je.

21.05.2024. 20:17

Počelo je finale Kupa Srbije

Počela je finalna utakmica Kupa Srbije, pljusak je prošao kroz Loznicu, teren novog stadiona Lagator u Loznici je nakvašen. Crvena zvezda igra za 28. trofej kupa, a Vojvodina za svoj treći.

21.05.2024. 20:09

Milojević: Stadion je sjajan, svaka čast Loznici

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević pred sam početak finala Kupa Srbije pohvalio je rivala Vojvodinu, ali je oduševljen novim stadionom u Loznici:

"Sjajan je stadion, svaka čast Loznici na ovom zdanju. Finale je finale, biće intersantno i neizvesno".

21.05.2024. 20:08

Lagator spreman za finale, na tribinama 8.000 gledalaca

Oluja je prošla kroz Loznicu, teren je nakvašen ali u odličnom stanju. Na tribinama stadion Lagator okupilo se oko 8.000 gledalaca, tražila se ulaznica više.

21.05.2024. 19:55

Vojvodina poslednji put pobedila Zvezdu 2016. godine

Poslednji put su Novosađani trijumfovali pre osam godina, u maju 2016, kada su sa stadiona Rajko Mitić odneli ceo plen (3:1) na krilima dvostrukog strelca Nikole Trujića uz kojeg je mrežu tresao Aleksandar Paločević, dok je jedini strelac za Zvezdu bio Marko Grujić.

21.05.2024. 19:26

Klupe za rezerve: Milojević i Bandović imaju "džokere"

Na klupi Crvene zvezde su: Popović, Šljivić, Kanga, Katai, Kraso, Milunović, Điga, Sremčević, Knežević, Mimović, Nikolić.

Na klupi Vojvodine su: Borak, Bjeković, Giorbelidze, Jeličić, Kajević, Jovanović, Nikolić, Mateus, Kembel, Radulović, Vukčević.