
pre 43 minuta 23: 00
Bolonja korak bliže finalu Kupa Italije: Empoli lak zadatak za "hrtove"
Bolonja je sjajnim trijumfom prišla na korak od prvog plasmana u finala domaćeg kupa od 1974. godine.
Španija i Nemačka su bili prilična razočarenja na Mundijalu u Kataru jer su bili ubrajani u krug potajnih favorita. Umesto lakog prolaska u nokaut fazu, Španci su porazom od Japana direktno sa SP izbacili Nemce, a zatim su i sami ispala od Maroka na penale.
Španija se rastala sa Luisom Enrikeom, Nemačka je ostala da veruje Hansiju Fliku do EURO 2024. godine čiji su domaćini pa ne igraju kvalifikacije. Luis de la Fuente je dobio poverenje da vodi Španiju i ako je suditi po porazu na "Hempdenu" u Škotskoj problemi nisu otišli zajedno sa Enrikeom.
"De la Fuenteov plan je propao čim je utakmica počela i nije bilo načina da se meč završi drugačije. Nije bilo ni plana A, ni B, ni C. I što je još gore, nije bilo odgovora igrača, sem Rodrijeve borbe, želje Sebaljosa i šuta Hoselua", kritikovala je novog selektora španska "Marka".
Pritom mu se spočitava da je delio minutažu igračima kao da još uvek vodi mladu selekciju Španije, a ne A selekciju u kvalifikacijama za EURO. Bez povređenog Pedrija, koji je jedini kreativni igrač "A" klase, Španija nema drugog fudbalera, kao što su bili nekad Ćavi i Iniesta, da gradi igru i iskoristi svu brzinu, pokretljivost i svojstva koja imaju ostali igrači. Drugi problem je centralni napadač, nemaju pravog špica sem Morate, a on nije "kiler".
"Poraz je bolan, analizirajući meč mislim da smo uradili dosta dobrih stvari da ubeležimo dobar rezultat. Jednostavno nas nije išlo. Zadržavam pozitivan stav, moramo mnogo da napredujemo, ali stav igrača je odličan i verujem da ćemo u budućnosti uraditi šta se od nas očekuje. Ostaje nam još šest mečeva u kvalifikacijama i moramo da ih dobijemo da bismo se plsirali na EURO", istakao je De La Fuente.
Nemačka je poražena od Belgije 3:2 u prijatelsjkoj utakmici, ali igra selekcije Hansija Flika je ponovo bila na udaru kritika.
"Hansi, ovo boli", napisao je "Bild" u svom stilu, posebno za izdanje u privh 45 minuta kada su gosti mogli da postignu bar četiri gola. Na to se nadovezao i Lotar Mateus sa komentarom:
"Kao da sam gledao ekipu koja je dve klase slabija od protivnika".
Stoji da je Flik podmladio tim, da ima poverenja u talentovane tinejdžere poput Musijale, ali isto tako treba reći da od Mundijala 2014. godine više nemaju velike asove. Pre svega nemaju golgetera klase Miroslava Klosea, niti igrače veznog reda kvaliteta Krosa, Švajnštajgera. Mogu Nemci da izrešetaju mrežu Jermenije, Lihtenštajna, ali nisu više ni među tri vodeće evropske sile. To pokazuju igre i rezultati u poslednjih godinu dana.
"Bili smo suzdržani, pasovni, dozvolili smo protivniku da izvrši presing i dođe do prednosti. Imali smo strast da se vratimo u igru, nismo imali dovoljno sreće da na kraju to isprati i rezult", istakao je Flik, koji se zahvalio navijačima za podršku.
Gotovo polovina muškaraca uzrasta od 18 do 49 godina kladilo se na sport putem interneta.
NBA poverenik Adam Silver predstavio je pred Upravnim odborom lige nacrt vizionarskog projekta
Dok većina evropskih klubova tek eksperimentiše s digitalnim alatima, španski prvoligaš već koristi generativnu veštačku inteligenciju kako bi transformisao način na koji identifikuje fudbalske talente.
Nike ima 117 proizvodnih pogona u Kini i osam u Meksiku.
Konzorcijum koji uključuje suosnivača STG Partnersa, Billa Chisholma, postigao je dogovor o kupovini NBA tima Boston Celtics za 6,1 milijardu dolara. Ova akvizicija predstavlja najveći posao u istoriji NBA lige, nadmašujući procenjenu vrednost od četiri milijarde dolara postignutu 2022, kada je Mat Ishbia sklopio dogovor za kupovinu Phoenix Sunsa.
14.03.2025 17: 03
Fudbalska reprezentacija Španije igraće protiv Holandije u četvrtfinalu UEFA Lige nacija.
27.01.2025 14: 33
Upravni odbor FF Španije obnovio ugovor sa selektorom A selekcije.
14.01.2025 17: 07
Pobeda Barselone nad Real Madridom u finalu Supekrupa Španije i dalje je tema svih razgovora na Pirinejskom poluostvru, ma koliko se trener Katalonaca Hansi Flik trudio da taj susret ostavi u prošlosti.
19.11.2024 10: 27
"Crvena furija" u 17 mečeva ubeležil 14 pobeda, dva remija i poraz od Kolumbije.
YouTube
pre 15min
YouTube
pre 18min
YouTube
pre 3h
YouTube
pre 12h
pre 44 minuta 23: 00
Bolonja je sjajnim trijumfom prišla na korak od prvog plasmana u finala domaćeg kupa od 1974. godine.
pre 45 minuta 22: 59
Fudbaleri Notingem Foresta savladali su na domaćem terenu Mančester junajted u 30. kolu engleske Premijer lige.
pre 54 minuta 22: 50
Istorijsko veče na "Šuko areni", gde je Arminija Bielefeld ostvarila neverovatan podvig nad Bajer Leverkuzenom u polufinalu DFB Pokala.
pre 59 minuta 22: 45
Trener fudbalera Vojvodine Miroslav Tanjga izjavio je danas pred meč protiv Radničkog da njegova ekipa ima kadrovske probleme, ali da mora da pronađe način da prođe u polufinale Kupa Srbije.
Ostavite komentar