
pre 23 minuta 09: 17
Meloun: Jokić je Supermen, tražio je da ga ne izvodim
Trener Denvera žali što rekord karijere Srbina nije ispratila i pobeda nad Minesotom.
Svetska fudbalska federacija (FIFA) saopštila je danas da je poznat 21 od 32 učesnika Svetskog klupskog prvenstva, prvog u ovakvom formatu, koje će biti održano od 15. juna do 13. jula 2025. godine u Sjedinjenim Američkim Državama.
Poslednji klub koji je obezbedio učešće na SP je Juventus, koji će uz Inter biti drugi predstavnik Italije na najvećoj klupskoj smotri. Klub iz Torina je osigurao plasman na SP posle eliminacije Napolija od Barselone u osmini finala Lige šampiona.
Kako je danas objavila FIFA na zvaničnom sajtu, plasman na SP klubova do sad su obezbedili Palmeiras, Flamengo i Fluminense (Brazil), Al Hilal (Saudijska Arabija), Urava (Japan), Al Ahli (Egipat), Vidad (Maroko), Monterej i Leon (Meksiko), Sijetl (SAD), Oklend Siti (Novi Zeland), Pari Sen Žermen (Francuska), Čelsi i Mančester Siti (Engleska), Real (Španija), Bajern i Borusija Dortmund (Nemačka), Inter i Juventus (Italija), kao i Porto i Benfika (Portugal).
Preostali učesnici biće dva kluba iz Azije, dva kluba iz Afrike, jedan klub iz SAD, pobednik Lige šampiona Severne i Srednje Amerike, osvajač Kopa Libertadores plus još dva kluba iz Južne Amerike, jedan klub iz Španije (Atletiko Madrid ili Barselona) i osvajač evropske Lige šampiona.
Ukoliko je klub koji osvoji kontinentalnu titulu šampiona u 2024. godine već obezbedio plasman na SP, njegovo mesto popuniće klub koji nije obezbedio mesto na SP a najbolji je na rang listi kontinentalne konfederacije u poslednje četiri godine.
Svetsko prvenstvo za klubove u novom formatu prvi put će biti odigrano 2025, a planirano je da se održava na svake četiri godine. Najbolji klubovi sa svih kontinenata biće raspoređeni u osam grupa sa po četiri učesnika, u osminu finala plasiraće se po dva najbolja iz svake grupe.
Gotovo polovina muškaraca uzrasta od 18 do 49 godina kladilo se na sport putem interneta.
NBA poverenik Adam Silver predstavio je pred Upravnim odborom lige nacrt vizionarskog projekta
Dok većina evropskih klubova tek eksperimentiše s digitalnim alatima, španski prvoligaš već koristi generativnu veštačku inteligenciju kako bi transformisao način na koji identifikuje fudbalske talente.
Nike ima 117 proizvodnih pogona u Kini i osam u Meksiku.
Konzorcijum koji uključuje suosnivača STG Partnersa, Billa Chisholma, postigao je dogovor o kupovini NBA tima Boston Celtics za 6,1 milijardu dolara. Ova akvizicija predstavlja najveći posao u istoriji NBA lige, nadmašujući procenjenu vrednost od četiri milijarde dolara postignutu 2022, kada je Mat Ishbia sklopio dogovor za kupovinu Phoenix Sunsa.
22.12.2023 09: 03
Jubilarno, 20. finale FIFA Svetskog klupskog prvenstva biće odigrano na stadionu "King Abdulah Sports siti" u Džedi uz direktan prenos na kanalu TV Arena 1 Premium (19.00).
23.06.2023 17: 53
Takmičenje najboljih fudbalskih klubova na planeti biće održano 2025. godine, a najveći broj učesnika daće evropski kontinent.
31.03.2025 12: 40
Dolazak Igora Tudora na klupu Juventusa naglašava novu eru u Torinu.
29.03.2025 19: 54
Srpski napadač dobio je prednost u odnosu na Kolo Muaniji, koji je kod bivšeg trenera Tijaga Mote igrao standardno
YouTube
pre 39min
YouTube
pre 42min
pre 41 minut 08: 59
OFI ima prednost od 1:0 i dočekuje Asteras Tripolis (16.00, TV Arena sport 1) u revanšu polufinala Kupa Grčke.
pre 1 sat 08: 30
Na kanalima TV Arena sport možete da pogledate sve četiri utakmice četvrtfinala Kupa Srbije.
pre 9 sati 00: 09
Fudbaleri Real Madrida prošli su u finale Kupa kralja, pošto su u revanš meču polufinala turnira uspeli da odigraju nerešeno sa Real Sosijedadom na domaćem terenu, i tako sa ukupnih 5:4 (1:0, 4:4) nastavili takmičenje.
pre 10 sati 23: 00
Bolonja je sjajnim trijumfom prišla na korak od prvog plasmana u finala domaćeg kupa od 1974. godine.
Ostavite komentar