Inter ubedljiv protiv Lacija: Za trofej Superkupa u nedelju protiv Napolija

19.01.2024 21:51
slavlje fudbalera Intera Tanjug/AP Photo
slavlje fudbalera Intera

Fudbaleri Intera pobedili su Lacio 3:1 (1:0) u drugom polufinalu Superkupa Italije i u nedelju će za prvi trofej u sezoni igrati sa Napolijem.

Iako to rezultat ne govori toliko, Inter je večeras bio mnogo bolji tim od Lacija. Izabranici Simonea Inzagija napadali su od prvog do poslednjeg minuta i zasluženo idu u finale.

Za svoju napadačku i agresivnu igru "neroazuri" su nagrađeni u 17. minutu kada je Markus Tiram pogodio nebranjenu mrežu Ivana Provedela i to nakon spektakularne asistencije Federika Dimarka.

Inter nije uspeo da postigne pogodak broj dva do kraja prvog dela, ali je već na samom startu drugog poluvremena dobio poklon od Lacija, tačnije iskusnog Pedra.

Nekadašnji fudbaler Barselone je na krajnje nespretan način oborio Lautra Martineza u kaznenom prostoru, a penal je materijalizovao Hakan Čalhanoglu.

Nije to bio kraj muka za Rimljane, pošto je u 87. minutu Davide Fratesi stavio tačku na ovaj meč, a Henrik Mktarijan je upisao asistenciju.