Prva liga Srbije: Bodovi završili u Novom Sadu, Sremskoj Mitrovici i Vršcu

22.10.2023 21:46
Prva liga Srbije: Bodovi završili u Novom Sadu, Sremskoj Mitrovici i Vršcu MN Press

Drugog dana 13. kola MozzartBet Prve lige Srbije odigrana su tri meča, a pobede su ostvarili Novi Sad kod kuće, te Vršac i Radnički iz Sremske Mitrovice na strani.

U derbiju ove runde drugog po rangu domaćeg fudbalskog takmičenja Kolubara je posle serije pozitivnih rezultata doživela prvi poraz na svom terenu u Lazarevcu - 1:3, dok su gosti izjednačili bodovni učinak Vrščana i Dubočice (19).

Do poluvremena gosti su stekli dva gola prednosti, pogocima Cvetkovića u 3. i Obuje u 18. minutu, da bi po povratku sa odmora Tijago Galvao smanjio zaostatak, ali je isključenje Nemanje Nikolića (78) bio klip u točkovima Kolubare. Fatalan udarac zadao im je Lazar Ivić u finišu meča (86), da bi u nadoknadi zbog drugog žutog kartona i on morao ranije pod tuš.

Mlada ekipa Grafičara je odlično počela sezonu, međutim usledio je pad, pa filijala Crvene zvezde nikako da se vrati na željeni put. U prošlom kolu je remijem bez golova sa novosadskom Mladosti prekinut niz od četiri poraza, da bi danas došao novi.

OFK Vršac je slavio sa 2:1, iako su Grafosi prvi stigli do pogotka pred svojom publikom. Petrović je "poentirao" u 13. minutu, Čejić ga je malo zatim "poništio" (16), a Glavinić iscrtao konačan rezultat.

Od domaćina jedino se radovao Novi Sad, pošto je Moris Ejbraham u trećem minutu nadoknade konačno slomio otpor Mačve - 1:0.