09.08.2023 23:00
Slovan i Makabi napravili šou za 15 minuta, Izraelci ipak bliži plej-ofu kvalifikacija za Ligu šammpiona Guliver/Branislav Racko

Fudbaleri Makabija iz Haife nadigrali su Slovan iz Bratislave u gostima 2:1 (2:1) u  prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Na početku utakmice videli smo 15 minuta spektakularnog fudbala. Već u petom je Makabi stigao do vođstva i to nakon spektakularne akcije, duga lopta je došla do Dia Sabe na desnom boku koji je sjajno proigrao Francija Pjeroa koji je plasirao loptu iza leđa Milana Borjana.

U 12. minutu Lukas Lovat je izveo udarac iz ugla posle koga se Juraj Kucka najbolje snašao u kaznenom prostoru Izraelaca i tako svom timu doneo izjednačenje.

Ipak, svega tri minuta kasnije, asistent kod prvog gola, Saba, sada je bio  glavnoj ulozi, matirao je Borjana i isostaviće se postavio konačan rezultat ovog duela.

Pre Slovana i Makabija, svoj prvi meč odigrali su i Panatinaikos i Marsej, a Grci su uspeli da šokiraju Francuze i dođu do pobede golom Brazilca Bernarda u 83. minutu, dok su u poslednjem susretu večeri igrači Rendžersa savladali Servet 2:1.