
pre 1 sat 23: 42
Poraz Novog Beograda: Marsej bolji od srpskog kluba
Vaterpolisti Novog Beograda poraženi su večeras u gostima od Marseja rezultatom 14:9 (2:1, 6:3, 4:0, 2:5) u meču četvrtog kola grupe A Top 8 faze Lige šampiona.
Najbolji strelac u istoriji reprezentacije Srbije i napadač Fulama, Aleksandar Mitrović, bio je gost u studio TV Arena sport pred finale Lige šampiona između Mančester sitija i Intera (21.00, TV Arena 1 Premium).
"Mitrogol" je sezonu u Premijer ligi okončao sa 14 golova na 24 utakmice, a njegov Fulam je na kraju bio deseti, a valja napomenuti da je veći deo sezone bio i u gornjem delu tabele.
Pred finale Lige šampiona, istakao je da u Engleskoj narod nikada nije bio toliko siguran da će Siti osvojiti trofej.
"Mislim da je Siti u svakoj utakmici igrao lep fudbal i sa razlogom je u finalu i mislim da dugo nije bilo toliko sampouzdanje među Englezima da će Siti da uzme titulu. Verujem da će biti bolji, ali nadam se da će utakmica biti zanimljiva".
Srpski as izabrao je za najlepši gol ove sezone u Ligi šampiona pogodak PSŽ-a u režiji Nejmara i Kilijana Mbapea protiv Juventusa, a onda se osvrnuo kako bi se Brazilac snašao u engleskom fudbalu.
"Mislim da bi se Nejmar snašao u Premijer ligi, poseduje ogroman kvalitet. Teško bi mu pali vremenski uslovi, ali što se tiče terena tu ne bi bilo problema, samo bi ga 'tukli' na svakom treningu i utakmici..", rekao je Mitrović kroz smeh.
Za najveće klubove u Engleskoj važe Mančester junajted i Liverpul, a prema Mitroviću, ukoliko "građani" večeras podignu "ušati pehar" pridružiće se tom društvu.
"Mislim da ako Siti večeras osvoji, biće među najvećim klubovima kao Junajted i Liverpul. Biće uz Junajted jedina ekipa koja je osvojila tri trofeja u sezoni. U zadnjih 10 godina su sigurno najveća ekipa koju Englezi imaju".
Progovorio je i o Pepu Gvardiolu.
"Pričali smo jedanput-dvaput, po mom mišljenju Pep je promenio fudbal na bolje. Fascinira me način na koji on izvlači najbolje uz igrača, stalno su gladni trofeja, to je najteže kad ste trener, moraš da teraš igrače iz godine u godinu da pobeđuju, obaraju rekorde... Protiv njega je jako teško igrati, ulaziš u utakmicu, a znaš da ćeš imati 30 posto poseda lopte, kao da ideš na trčanje, a ne na fudbalsku utakmicu. Finale je ipak jedna utakmica, Siti je favorit, ali svako može da dobije, videli smo i protiv Čelsija pre 2 godine. Mančester ima veći pritisak, mora da osvoji da bi bio veliki klub".
Progovorila je devetka Fulama i o svom klubu iz snova.
"Da me neko pita, Bajern bi bio moj sledeći klub. Tamo svaki napadač uživa, daje golove, igra se ultra ofanzivno. Ima mnogo velikih klubova, ali to je svakako moja želja, ali Bože zdravlja, svašta mora da se poklopi".
Nije propustio priliku da pohvali napadača Mančester sitija, Erlinga Halanda.
"Šta dečko radi ove sezone, to je neverovatno i meni se sviđa što koliko god da golova, uvek je još gladan i on je šraf koji im je falio da osvoje Ligu šampiona. Uvek je spreman da da gol i veliki je razlog zašto su tu gde jesu".
Dao je napadaš Fulama i savet mladim napadačima i objasnio kako on napada loptu koja mu dolazi, a i kako se bori sa defanzivcima.
"Što bi se tuko sa nekim moje veličine kad mogu sa manjim. Mnogo zavisi, moje mišljenje je da napadač mora da zna svoje igrače oko sebe i to se vežba nakon treninga, vidiš gde ko centrira. Ja kad igram znam gde će Tadić d acentrita, gde će Kostić da doda i onda mogu da postavim i napadnem prostor pre nego što ta lopta dođe. Uglavnom se te analize svode na protivnika, ali ja gledam klipove i svojih saigrača i mogu da kad dođe situacija za centaršut ja znam gde lopta ide, 7 od 10 puta pogodim gde će lopta, skočim i 'ćao-ćao'".
Gotovo polovina muškaraca uzrasta od 18 do 49 godina kladilo se na sport putem interneta.
NBA poverenik Adam Silver predstavio je pred Upravnim odborom lige nacrt vizionarskog projekta
Dok većina evropskih klubova tek eksperimentiše s digitalnim alatima, španski prvoligaš već koristi generativnu veštačku inteligenciju kako bi transformisao način na koji identifikuje fudbalske talente.
Nike ima 117 proizvodnih pogona u Kini i osam u Meksiku.
Konzorcijum koji uključuje suosnivača STG Partnersa, Billa Chisholma, postigao je dogovor o kupovini NBA tima Boston Celtics za 6,1 milijardu dolara. Ova akvizicija predstavlja najveći posao u istoriji NBA lige, nadmašujući procenjenu vrednost od četiri milijarde dolara postignutu 2022, kada je Mat Ishbia sklopio dogovor za kupovinu Phoenix Sunsa.
19.09.2024 09: 58
Meč na "Etihadu" je završen bez golova, mnogi bi na osnovu rezultata rekli da utakmica nije bila dobra, ali trener Intera, Simone Inzagi nema šta da zameri svojim igračima.
18.09.2024 23: 30
Postignuto je u sredu 15 golova na šest mečeva UEFA Lige šampiona.
18.09.2024 23: 00
Mančester siti i Inter odigrali su bez golova, Seltik je deklasirao Slovan 5:1 u prvom kolu UEFA Lige šampiona
18.09.2024 22: 53
Mančester siti i Inter odigrali su bez golova meč prvog kola UEFA Lige šampiona.
pre 1 sat 23: 28
Barselona je savladala Atletiko Madrid u revanšu 0:1 (0:1) nacionalnog kupa na stadionu "Vanda Metropolitano".
pre 1 sat 23: 15
Kao čovek koji voli košarku i zna njen značaj u našoj zemlji uveren sam da reprezentacija na Evropskom prvenstvu u Rigi može da osvoji zlato, prvo pod imenom Srbija, rekao je nekadašnji reprezentativac Dejan Tomašević.
pre 2 sata 23: 01
Fudbaleri Milana i Intera su odigrali nerešeno 1:1 (0:0) u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije.
pre 2 sata 22: 57
Okončani su današnji mečevi u Premijer ligi.
Ostavite komentar