Barselonin delić osvete Bajernu: Kapiten Rafinja het-trikom srušio Bavarce

23.10.2024 22:56
Rafinja je postigao het-trik protiv Bajern Minhena Tanjug/AP Photo/Emilio Morenatti
Rafinja je postigao het-trik protiv Bajern Minhena

Dugo je Barselona trpela poraze od Bajerna iz Minhena, ali večeras se makar malo osvetila za sve neuspehe protiv Bavaraca. Španski klub je slavio 4:1 protiv Nemaca u trećem kolu Lige šampiona na krilima fantastičnog Rafinje!

Katalonci su započeli meč na najbolji mogući način jer je Rafinja iskoristio grešku defanzivaca Bajerna već u prvom minutu i doneo domaćinu prednost. Naravno, usledio je odgovor gostiju preko Harija Kejna, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda. Ipak, Englez je u 18. minutu ponovo tresao mrežu, a ovog puta nije bilo nedozvoljene pozicije.

Tim Hansija Flika je bio bolji tokom većeg dela prvog poluvremena. Robert Levandovski je u 36. minutu doneo novo vođstvo u 36. minutu, da bi se Rafinja ponovo upisao u strelce pred odlazak na odmor. Barselona je tako imala +2 na odlasku na poluvreme.

Drugo poluvreme jeste započelo sa većom inicijativom ekipe Vensana Kompanija, ali je Rafinja ponovo preuzeo odgovornos na sebe i u 56. minutu stigao do het-trika. Domaćin je rutinski priveo utakmicu kraju i upisao drugu pobedu u Ligi šampiona.

Liverpul je slavio protiv Lajpciga minimalnim rezultatom 1:0 (1:0), a jedini strelac na utakmici je bio Darvin Nunjez. "Redsi" su tako ostali na maksimalnom učinku nakon tri odigrana kola.

Trijumf je i upisala ekipa Lila na teškom gostovanju Atletiko Madridu 2:1 (0:1). Hulijan Alvarez je doneo "jorgandžijama" prednost u osmom minutu, dok su Francuzi izjendačili u 61. Potpuni preokret viđen je u 74. minutu kada je Džonatan Dejvid bio precizan sa "bele tačke". Kanađanin je u 89. minutu još jednim golom samo potvrdio pobedu francuske ekipe.