Markus Tiram, pogodio za veliko slavlje Intera u trećem minutu nadoknade u Bernu

23.10.2024 23:02
Fudbaleri Intera i Jang Bojsa Tanjug/Peter Schneider/Keystone via AP
Fudbaleri Intera i Jang Bojsa

Nikad ne otpisuj Italijane, čak i kad hodaju na rubu provalije. Upravo su tom ivicom hodali igrali Intera. Ipak, kada je bilo najpotrebnije, baš kao što samo oni znaju u trećem minutu nadoknade stigli su do tri boda. Strelac Markus Tiran. Na kraju Jang - Bojs - Inter 0:1

Inter u duelu sa Jang Bojsom nije bio ni bleda senka ekipe koja je u prethodnom kolu pobedio Crvenu zvezdu. Švajcarci su u prvom poluvremenu imali i više od igre, ali ne i dovoljno koncentraciju u završnici akcija, da realizuju prilike. Kraj prvih 45 minuta domaći su završili sa 14 šutva na gol  Zomera, dok je Inter imao samo pet. Tačno je da je Inzagi utakmicu u Bernu počeo bez Lautara Martineza, Tirama i Dimarka, ali za prvaka Italije ovo je poražavajuća statistika.

Istina, imao je Inter priliku da dođe do prednosti već u 46. minutu. Hađami je povukao Demfrisa, a sudija je pokazao na belu tačku. Loptu je uzeo Marko Arnautović, a golman Jang Bojsa je odlično reagovao.

Morao je da uvede Inzagi kompletnu artiljeriju u 61. i 76. minutu, ali Interu nisu pomogli ni Martinez, Tiram i Bastoni. Popravili su statistiku u nastavku utakmice igrači Intera. Imali su deset šuteva u gol, od toga tri u okvir gola, međutim nije to bilo dovoljno da se zatrese mreža ekipe iz Berna.

I kada se činilo da će Inter spuštene glave u Milano, Tiram je doneo tri vredna boda prvaku Italije.

Fejnord je igrom iznenadio Benfiku koja je do ove utakmice imala maksimalnih šest bodova iz dve utakmice, dok su Holanđani pre ovog gostovanja imali učinak od jedne pobede i remija.

Paišao je pobegao po levoj strani u 12. minutu. Očekivali su igrači Benfike da će biti ofsajd, pa su ga pustili da centrira. Na jedanaest metara ostao je sam Ueda, kome nije bilo teško da smesti loptu u mrežu.

Nikako nisu uspevali domaći da se "povežu", pa su  igrači Fejnorda radovali i u 24. minutu, međutim na sreću Benfike, drugi gol Uede je poništen zbog ofsajda.

Ipak, nisu imali Portugalci toliko sreće u 33. minutu. Milambo je napravio slalom kroz odbranu Benfike, usledio je precizan šut sa jedanaest metara i lopta je otišla kroz noge golmana Trubina - 0:2.

Skočili su domaći navijači u 41. minutu, posle gola Pavlidisa, ipak, razočarala ih je brzo VAR soba, odnosno sudija  Meler, koji je isti poništio zbog ofsajda.

Statistika je na kraju prvog poluvremena bila izjednačena, oba tima imala su po šest šuteva, ali je Fejnord uspeo dve lopte da smesti u mrežu domaćih, dok Benfika nije bila precizna.

Radovali su se igrači Fejnorda i u 59. minutu, ali je gol Traunera poništen zbog ofsada. Uspela je Benfika da dođe do gola u 66. minutu preko Akturoglua, koji je prihvatio odbitak, posle šuta Bestea.

Do kraja meča uspeo je Fejnord da potvrdi pobedu preko Milamba i odnese u Holandiju sva tri boda.