Mančester siti na "turbo" pogod: Haland i drugovi "zgazili" Spartu

23.10.2024 22:57
Veljko Birmančević vodio je žestoku bitku sa igračima Sitija Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Veljko Birmančević vodio je žestoku bitku sa igračima Sitija

Mančester siti je pokazao klasu. Trenutno izabranicima Pepa Gvardiole niko ne može da stane na put. Pokušala je Sparta iz Praga da se nadigrava sa "građanima", ali ih je Haland "progutao" u drugom poluvremenu. Na kraju Mančester siti - Sparta

U ranoj fazi meča Mančester je stigao do prednosti i tu je ustvari došao individualni kvalitet "građana". Fil Foden je prihvatio loptu na oko dvadeset metara od gola Sparte. Kao da nisu očekivali da će kreativac domaćih tako lako proći do šesnaeasterca, pustili su igrači Sparte, Fodnea, koji koristi poklon i sa dvanaest metata šutirao i pogodio desni donji ugao za 1:0.

Usledili su promašaji Halanda u 10, 18 i 22. minutu, da bi u 26. uzvratio Veljko Birmančević na drugoj strani. Šutirao je iskosa sa desne strane srpski reprezentativac, ali je odbranio golman "građana".

Do kraja prvog dela utakmice ponovo je Birmančević imao priliku, šutirao je glavom, ipak, lopta je otišla pored gola. Foden se takođe našao u dve šanse, ali je ostala mreža Sparte mirna.

Samo što su pošli sa centra fudbaleri Mančestera uspeli su da zatresu mrežu Sparte. Posle kornera sa desne strane, lopta se od stative odbila na nogu Akeu, koji je iz drugog puta, uspeo da smesti loptu u mrežu. Ipak, posle VAR provere gol je poništen jer je strelac za Mančester igrao rukom.

Bilo je pitanje vremena kada će se u strelce upisati i Haland. Klasu je Norvežanin pokazao u 58. minutu, a sudbinu Sparte zapečatio je Stons 63. minutu. Nuneš je centrirao, najviši u skoku bio je Stons, koji je glavom smestio loptu u mrežu za 3:0. Haland je u 68. minutu ponovo bio precizan i tu su definitivno igrači Sparte "položili" oružje.

Nuneš je bio precizan sa bele tačke u 88. minutu i samo još jednim golom potvrdio koliko je Mančester siti moćan tim.