Bez pobednika u Francuskoj: Remi Bresta i Leverkuzena

23.10.2024 20:40
Brest i Leverkuzen su odigrali nerešno Tanjug/AP Photo/Christophe Ena
Brest i Leverkuzen su odigrali nerešno

Fudbaleri Bresta i Bajer Leverkuzena su odigrali nerešeno 1:1 (1:1) u trećem kolu Lige šampiona.

Šampion Nemačke je nešto bolje otvorio meč i imao inicijativu od samog starta. Ipak, prvu pravu priliku je imao tek u 24. minutu kada je Florijan Virc i postigao pogodak za 0:1. Nakon toga je usledilo još nekoliko opasnih napada gostiju, ali je pred kraj prvog dela igre domaćin stigao do izjednačenja. Pjer Les Melu je odlično šutirao iz prve u 39. minutu, nakon čega je bilo 1:1. To je ujedno bio rezultat na poluvremenu.

Ekipa Erika Roja je bila konkretnija na početku drugog dela igre, ali Brest nije uspeo da se nagradi još jednim pogotkom. Tako je bilo do 60. minuta, nakon čega je Levekuzen ponovo preuzeo posed lopte i tako probao da stigne do drugog gola. Obe ekipe su imale šanse da stignu do vođstva, ali je rezultat do kraja utakmice ostao nepromenjen, te su i jedni i drugi morali da se zadovolje bodom.

Brest nakon ovog remija zauzima treću poziciju u Ligi šampiona sa sedam osvojenih bodova. Isto toliko ima i četvrtoplasirani Leverkuzen.

U narednom kolu, Francuzi će gostovati Sparti iz Praga, dok će ekipa Ćabija Alonsa putovati u Liverpul na "Enfild".