Juventus pao u svom Torinu: Štutgart slavio "na mišiće" u uzbudljivom meču

22.10.2024 22:57
Fudbaleri Juventusa i Štutgarta... Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP
Fudbaleri Juventusa i Štutgarta...

Juventus nema više maksimalan učinak u tekućoj Ligi šampiona, jer je Štutgart srušio "staru damu" na njenom terenu - 0:1 (0:0), napravivši ono što nisu uspeli PSV i Lajpcig.

I to, da razočarenje srpskog napadača Dušana Vlahovića (zamenjenog u drugom poluvremenu) i ostalih momaka iz Torina bude još veće, tek u nadoknadi vremena (90+2). Golom El Bilala Turea.

Mada, pogodak, još zvanično igrača Atalante, došao je kao nagrada za veliki trud i odličnu partiju njegovih "švaba". Fantastično je sasekao kompletnu odbranu crno-belih i jednim potezom i matirao Perina, na kraju zanimljivog duela.

Ispeglavši stvar posle neiskorišćenog penala u 86. minutu, kada je golman odbranio udarac Enca Miloa, malo nakon drugog žutog kartona za pomenuti faul Danila.

I zamalo spasio Juve, odnosno pokvario statističku nadmoć gostiju, koji nisu samo više imali loptu u nogama nego su uputili čak 10 šuteva u okvir gola.