Milan preko Briža do prve sezonske pobede u Ligi šampiona: Crveni karton olakšao posao domaćinu

22.10.2024 20:44
Fudbaleri Milana, proslavljaju pobedu protiv Briža, u Ligi šampiona Tanjug/AP Photo/Antonio Calani
Fudbaleri Milana, proslavljaju pobedu protiv Briža, u Ligi šampiona

Fudbaleri Milana iz trećeg pokušaja ostvarili su prvu pobedu u reformisanoj Ligi šampiona, pošto su večeras na svom terenu bili bolji od Briža - 3:1 (1:0).

Što svojom zaslugom, što uz pomoć Belgijanaca, jer su im se "namestili" crvenim kartonom Onejdike u 40. minutu. Jer, nije isto biti egal u polju i imati čoveka manje u oba pravca igre, naročito u fazi branjenja.

Istina, Italijani su poveli pre toga i to prelepim pogotkom Kristijana Pulišića (34), jer je američki vezista direktnim šutem iz kornera poveo svoj tim ka trijumfu, posle poraza od Bajera i Liverpula.

"San Siro"se tresao i u drugom poluvremenu, oba puta posle šuteva Tijanija Rejndersa. Holandski igrač sredine terena prvo je niskom loštom iskoristio dodavanje Okafora u kazneni prostor (61), a onda je "pokupio" asistenciju Čukvezea (71) i pogodio donji ugao mreže.

Mogao je tim sa severa Apenina i do "četvorke", ali je pogodak Kamarde glavom, uz pomoć dvostrukog strelca, poništen posle konsultacije sudija iz VAR sobe (87). U međuvremenu je Sabe samo ublažio drugi poraz (51).

Štoper Strahinja Pavlović sa klupe je ispratio trijumf, dok drugog srpskog reprezentativca, napadača, Luke Jovića nije ni bilo u protokolu.